14 Ocak 2013 Pazartesi

2013 Engelli Özürlü Memur Alımları ÖMSS-2013 Ocak Şubat Mart

ÖMSS
Engelli (Özürlü) Memur Alımları 2013 Ocak,
Engelli (Özürlü) Memur Alımı 2013 Şubat,

Mart 2013 Engelli (Özürlü) Memur ÖMSS Alımı, Engellilerin (Özürlülerin) uzun zamandır merakla beklediği ÖMSS’nin ek yerleştirmeleri hakkında Bakan Fatma Şahin 2013 yılını işaret etmişti.

Engelli vatandaşlarımızı pek memnun etmese de, az da olsa beltenti sahibi olan engelli memur adayları 2013 yılı Ocak, Şubat veya Mart ayında ÖMSS Engelli Memur alımlarının yeniden yapılacağını belirtti.

2013 yılında özürlü başvurusu, ömss, 2013 de engelli memur alımı, engelli personel istihdamı 2013, engelliler memur 2013, engelliler memur alımı hakkında.

Fatma Şahin 2013 ÖMSS Engelli (özürlü) Memur Alımı Hakkındaki Haber Ayrıntıları

Bakan Şahin;

“Engellilere yönelik memuriyet sınavında (ÖMSS) yeni yerleştirmeler ne zaman yapılacak?” sorusunu Bakan Şahin:

“Engellilere yönelik ilk kez yeni bir sınav sistemini test ettik. Kendimizi test ettik. Tüm engel gruplarını ayrı ayrı sınava aldık.
Daha önce tek tip soru soruluyordu. Genelde de bedensel engelliler daha hızlı yapıyordu, daha yüksek puanı onlar alıyordu ve daha hızlı işe yerleştiriliyorlardı. Şimdi tüm engel gruplarını kendi içinde ayrı sınava aldık.

7 bin engellimizin boş kadrosunu açtık ama ben engelli kardeşlerimize Ekim ayında ‘ikinciyi de açarız’ demiştim fakat 657 Kanunu’na göre aynı yıl iki yerleştirme yapamıyorsunuz. O yüzden Ocak ayında yani 2013′ün ilk üç ayında Devlet Personel Başkanlığı ile de görüştük ve boş kalan kadroları dolduracak şekilde ikinci bir alımı da yapacağız.

O konuda hiç merak etmesinler. Başbakanımızın birebir talimatı ve birebir takibiyle bunu yapıyoruz. Gereken neyse yapılacak.” dedi.


trvikipedi.com


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme