17 Ocak 2013 Perşembe

2013 Muhtar Maaşları Ne kadar? Muhtar Maaşı Kaç Lira

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2013 yılında 2B'den 4.8 milyar TL gelir beklediklerini söyledi. Şimşek, TBMM Genel Kurulu'nda, 2011 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

2B'de 6 aylık uzatma yetkisinin Bakanlar Kurulu'na verildiğini belirten Şimşek, 2B başvurularının o dönemde yüzde 68 civarında olduğunu kaydetti. Şimşek, ''daha çok vatandaş başvursun'' diye süreyi 3 ay daha uzattıklarını ifade ederek, ''Ocak sonuna neredeyse denk geliyor ve şu anda başvurular yüzde 86'ya ulaştı'' dedi. Şimşek, ocak ayı itibariyle satışlara başlanacağını söyledi.

Bakan Şimşek, 2013 yılında 2B'den gelecek rakamı 4.8 milyar lira olarak öngördüklerini kaydederek, ''Bunun bütçe açığını kapatması, 25 milyar falan... Başlangıçta bu rakamlar zikredildi ama bizim öngörümüz bu çerçevede olmayacağı yönünde. Gönül ister ki gelsin, biz onu kentsel dönüşüm ve diğer alanlarda kullanalım'' dedi.

Muhtar Maaşları Ne kadar Kaç Lira

Muhtar maaşlarının sürekli gündeme getirildiğini belirten Şimşek, 2002'de 97 TL olan maaşların 420 TL olduğunu bildirdi. Şimşek, sadece tek bir kesimin özlük haklarının düzeltilmesini doğru bulmadığını, bunun gibi başka kesimler de olduğunu belirtti.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme