24 Ocak 2013 Perşembe

Birgül Ayman GÜLER Kimdir? CHP

Birgül Ayman GÜLER Kimdir? CHP başlıklı kimdir biyografi yazımızda gündeme damgasını vuran CHP İzmir Milletvekili Sayın Birgül Ayman Güler kim,Birgül Ayman Güler hakkında bütün bilgiler ve resimlerini sizinle paylaşıyoruz.

Birgül Ayman Güler Kimdir:
Birgül Ayman Güler 1 Haziran 1961′de İzmir Bergama’da doğdu. Baba adı İlyas, anne adı Zehra’dır.

Hayatı (Biyografisi):
Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümünde yaptı. 1985′te İçişleri Bakanlığında Araştırma Planlama Koordinasyon Uzman Yardımcısı, 1986–2002- yılları arasında TODAİE’de öğretim üyesi olarak çalıştı. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında 1996 yılında doçent, 2002 yılında profesör oldu. 2002 yılında AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesine öğretim üyesi olarak geçti.

Kamu İşletmeciliğini Geliştirme Merkezi ve Yerel Yönetimler Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği’nin kuruculuğu, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Dergi ve kitap yayıncılığı yaptı. TODAİE Yerel Yönetimler Araştırma ve Eğitim Merkezi ve AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Araştırma Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

İngilizce bilen Ayman Güler evlidir.

Birgül Ayman Güler'in Mecliste Yaptığı Konuşma;
CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler'in "Kürt milliyetçiliğini bana 'ilericilik' ve 'bağımsızcılık' diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz." sözleri önce Meclis'i, ardından da dalga dalga yayılarak Türkiye'yi sarstı.

-->
Anadilde savunma tartışmalarına damga vuran ve Meclis tutanaklarına giren o sözler:

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Burada herhâlde şimdiye kadar böyle konuşmalar duyulmamıştır. BDP Grubundan Sayın Akat'ın yaptığı konuşma kanımızı dondurdu. Sanki başka bir devletin parlamenteriydi, bize "Siz." diye diye inanılmaz şeyler söyledi.
HASİP KAPLAN - Devletin değil, Türkiye'nin parlamenteriyim.
BİRGÜL AYMAN GÜLER - AKP'nin, Türk ulusunu tarihten silmeye, Türk vatandaşlığını tarihten silmeye dönük olan girişimlerinde BDP'yle nasıl iş birliği yaptıklarını onun konuşmasında gördük.
MEHMET METİNER - Yok öyle bir şey. Ne alakası var?
OKTAY VURAL - AKP-BDP koalisyonu zaten!
BİRGÜL AYMAN GÜLER - Öyle bir şey nasıl yok? Anayasa Uzlaşma Komisyonuna vatandaşlık maddesi için partiniz ne önerdi arkadaşlar? "Türk vatandaşlığı"nı değil, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı"nı öneriyorsunuz. Başbakanınız salı günü "Bizim temelimiz Anasırı İslam'dır." diyor.
AYŞE NUR BAHÇEKAPILI - Sayın Başkan…
BİRGÜL AYMAN GÜLER - "Türklük ırkçılıktır." diyor.
İHSAN ŞENER - Doğru söylüyor.
BİRGÜL AYMAN GÜLER - "Ve biz bunu tarihten sileceğiz." diyor. Burada büyük Türk milleti önünde yemin ettiniz, büyük Türk milleti önünde yemin ettiniz.
MEHMET METİNER - Biz ulusalcı değiliz, biz ırkçı değiliz. O Anayasa'yı değiştireceğiz.
BİRGÜL AYMAN GÜLER - O büyük ulusal parti olarak, tek tek şahıs olarak ihanet ediyorsunuz.
MEHMET METİNER - Anayasa'yı size rağmen değiştireceğiz.
BİRGÜL AYMAN GÜLER - Sosyal demokrasiye "militarizm" demek ha?
İDRİS BALUKEN - Sosyalist Enternasyonel'den de kovduracağız; merak etmeyin. Hem burada ulusalcılık yapıp hem dünyada solculuk yapamazsınız.
BİRGÜL AYMAN GÜLER - Kürt milliyetçiliğini bana "ilericilik" ve "bağımsızcılık" diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz. (CHP ve MHP sıralarından alkışlar)
İDRİS BALUKEN - Biz asla milliyetçi değiliz, siz ulusalcısınız, ulusalcısınız!
BİRGÜL AYMAN GÜLER - Değerli arkadaşlarım, AKP ve BDP iş birliğinin yaptığı şey tektir. Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Türkiye'de siz sorunu Türk sorunu yaptınız.
İDRİS BALUKEN - Sizi Sosyalist Enternasyonel'den de attıracağız, hiç merak etmeyin.
SIRRI SAKIK - Vallahi, Türkiye'de sizin faşist anlayışınız var.
BİRGÜL AYMAN GÜLER - Bundan sonra biz savunmadayız, bundan sonra meşru müdafaa hakkı için saldırıdayız.
TWITTER'DA TREND TOPIC OLDU
Birgül Ayman Güler'in sözleri TBMM Genel Kurulu'nda büyük tartışmalara neden olurken, sosyal medyada da yankı buldu. Twitter'da Güler'in adı trend topic listesine girdi. Kullanıcıların büyük çoğunluğu Güler'in sözlerine tepki gösterirken, bazı kullanıcılar ise CHP'li vekile destek tweet'leri attı.


Birgül Ayman Güler Resimleri;

ajanslar
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme