27 Ocak 2013 Pazar

Ezgi Mola Kimdir? Ceren Kim Ceren İle Celal

-->
Ezgi Mola Kimdir?
 
Bu kim kimdir biyografi yazımızda Şahan Gökbakar'ın yeni filminde başrolü paylaştığı Ceren İle Celal Filmindeki Ceren karekterini canlandıran Ezgi Mola hakkında her türlü bilgi ve Ezgi Mola Kimdir? Ceren Kim Ceren İle Celal başlıklı yazımızda ayrıca Ezgi Mola Kim,Ezgi Mola hayatı,Ezgi Mola biyografisi,Ezgi Mola kariyeri ve resimlerini bulabilirsiniz.


Ezgi Mola Hayatı (Biyografi);
1983 İstanbul'da doğdu. Hasan Ali Yücel İlkokulu'na Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu'na Kadir Rezan Has Ortaokulu'na Halit Armay Lisesi'ne gitti. 2000 yılında Akademi İstanbul da okudu ardından lise yıllarında kurslarına gittiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve çok keyif aldığı 4 yılı bölüm birincisi olarak bitirdi. Aydoğan Temel ile tanıştı.. 2 sene tiyatro eğitimi aldı ve Aydoğan'ın adında ve önderliğinde bir kaç arkadaşı daha tiyatro kurdular ve Çürük Elma adında bir gençlik oyununda oynadı.

Ezgi Mola kariyeri ve Rol Aldığı Dizi ve Sinema Filmleri;
Lise ikinci sınıfa giderken Kartal Tibet'in yönettiği ilk dizisi Karate Can ile ilk TV dizisi deneyimini kazandı. Ardından 2002 senesinde Eti Form reklamlarında oynadı.Yine 2002 senesinde başrollerini Şevket Altuğ ve Metin Şentürk'ün paylaştığı Türkan Derya'nın yönetmenliğini yaptığı Unutma Beni adlı dizide oynadı.2003 senesinde Aydın Bulut'un yönettiği Sultan Makamı dizisinde oynadı. 2004 yazında Sadullah Şentürk'ün yönettiği Görünmez Adam adlı dizide oynadı. 2004 senesinde BKM ile tanışmasına vesile olan önce Haluk Bener daha sonra Bora Tekay'ın yönettiği Sevinçli Haller adlı sit-com'da oynadı.2005 yazında yine BKM'nin yaptığı Aydın Bulut'un yönettiği Hızlı Adımlar adlı TV filminde yer aldı.

2005 senesinin Kasım ayında BKM daha önceki tanışıklık ile BKM Atölye'ye Ezgi'yi de çağırdılar. 2005 senesinde Türkan Derya'nın yönettiği TMC'nin yaptığı Hırsız Polis dizisinde yer aldıUğur Yücel ile bu dizide tanıştı-ki hedeflerinden biriydi bu- 2005 senesinde Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği Organize İşler'de rol aldı iki bu sinema filmi Ezgi'nin ilk sinema filmi oldu-2006 senesinde BKM Mutfak'ta sahneye çıkmaya başladı.Yine 2006 senesinde yine BKM'nin yaptığı Cem Yılmaz ve Ali Taner Baltacı'nın yönetmenliğini üstlendiği Hokkabaz adlı sinema filminde minnacık yer aldı. 2006 senesinde TMC yapımcılığında Uğur Yücel'in yönettiği Hayatımın Kadınısın adlı sinema filminde Türkan Şoray ile karşılıklı oynama şerefine nail oldu iki bu da Ezgi'nin bir hedefiydi- Bu film Ezgi'ye 2007 Sadri Alışık En İyi Yardımcı Kadın ödülünü getirdi. 2007 senesinin yazında Timur Savcı'nın yapımcılığını Metin Balekoğlu ve ardından Jale İncekol'un yönetmenliğini üstlendiği Senden Başka disizinde oynadı.

2007 senesinde yine BKM'nin yaptığı Haldun Dormen'in yönettiği Hisseli Harikalar Kumpanyası'nda oynadı. 2008 senesinde yine BKM'nin yaptığı Metin Balekoğlu'nun çektiği Sınıf adlı dizide halen oynamakta..Aynı zamanda yine 2008 senesinde Tmc'nin yapımcılığını üstlendiği Uğur Yücel'in yönetmenliğini yaptığı Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com ile yakında ekranlarda ve en pozitif şekilde ve nerdeyse sürekli gülerek hayatına devam ediyordu.

Son olarak  Şahan Gökbakar ile başrolü paylaştığı Ceren İle Celal Filmindeki Ceren karekterini canlandırdı.

Ezgi Mola Resimleri;


 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme