13 Ocak 2013 Pazar

Gökçe Dinçer Kimdir? Resimleri Tututu Fırlattı

Gökçe Dinçer Kimdir Gökçe Dinçer Kimdir? Tututu fırlattı kalbimi şarkısını milyonlara sevdiren Gökçe Dinçer kimdir ve gökçe hakkında bütün bilgileri kimdir biyografi yazmızda bulabilirsiniz.

Biyografisi;
Müzisyen bir babanın kızı olan Gökçe, İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı, gelecekte müzisyen olacağının sinyallerini veriyordu. O yıllarda Konservatuar Piyano Bölüm Başkanı Ergican Saydam’dan özel dersler aldı. Ortaokul yıllarına geldiğinde gitara merak salan Gökçe, babasından gitar öğrenmeye başladı. Lise son yıllarında, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı Babasının müzisyenliği nedeniyle, tatil dönemlerinde sahne ve tiyatro kulislerinde vakit geçirme fırsatı bulan Gökçe, müziğin yanı sıra Şahika Tekand tiyatro okuluna giderek 2 yıl oyunculuk dersleri aldı.

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetmenliği bölümünü kazanan Gökçe, bir yandan okuluna devam ederken diğer yandan müzik gruplarında şarkı söylemeye ve davul çalmaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı. Bu süre içinde bir de kız grubu kuran Gökçe artık grubuyla konserler verip, bazı mekânlarda da sahne alıyordu. Aynı dönemlerde tamamıyla müzik yapmaya karar vererek sanat yönetmenliğini bıraktı ve 3 bayandan oluşan grubuyla davul çalmaya başladı. Bu arada iyice biriken besteler, bir albüm yapmanın zamanının çoktan geldiğini işaret ediyordu.

Gökçe, albümünün prodüktörlüğünü üstlenen 'Alen Konakoğlu' ile stüdyo çalışmalarına başladı. İlk albümü “Böğürtlenli Reçel” kendine özgü alternatif pop tarzıyla 2007 yılının Haziran ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı. Albümün çıkış ve ilk video klip şarkısı “Aradım Seni” ile adını duyuran Gökçe daha sonra Vay Be Ben Neymişim, Böğürtlenli Reçel, Her Gece, Seviyorum Özlüyorum isimli şarkılarını da kliplendirdi. 25 Nisan 2009'da Pasaj Müzik etiketiyle ikinci albümü “Beş Kuruş Yok”u yayınladı. Albümde yer alan “5 Kuruş” isimli şarkısına çekilen video klibi ile başarılı bir çıkış yaparken “Hayat” ve “Anladım ki” video klipleri ile de bu başarısını sürdürdü.

2011 yılında ise yine Pasaj Müzik etiketiyle dijital platformlarda yepyeni şarkısı 'TUTTU FIRLATTI'yı yayınladı. Kulaklarımıza aşina anonim bir Balkan eserini (Tutti Frutti) nakaratta kullanarak Gökçe'nin bestelediği şarkının sözlerini ise Gökçe, ünlü rap R&B şarkıcısı ESİN İRİS ile birlikte yazdı. Şarkı dijital platformlarda büyük başarı sağlarken, müzik listelerinde ise zirveye yerleşti. 2012 yılında ise yeni albümü “Kaktüs Çiçeği” 1 Şubat’ta müzik marketlerde yerini aldı. Dokuz şarkı bir remix olmak üzere toplam on şarkının yer aldığı albüm, konserlerin birbirini takip ettiği yoğun bir dönemde Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde kaydedildi. Balkan müziğinin karakterini yansıtan, r&b, etnik ve pop rockı kendine özgü bir tarzda birleştiren bu albümde yine diğerlerinde olduğu gibi Gökçe’nin müzik ve sözleri yer alıyor. 70’ler tadında günümüz soundlarının kullanıldığı ve dinamik yapılı şarkıların ağırlıkta olduğu albümü Gökçe; samimi ve retro olarak tanımlıyor. Albümün ilk video klibi ise “Ne Yapardım” şarkısına çekildi.

Kariyeri ve Çıkardığı Albümler;

böğürtlenli reçel (2007)
Davul performanslarıyla İstanbul'da geniş bir hayran kitlesine sahip olan GÖKÇE'nin ilk albümü "BÖĞÜRTLENLİ REÇEL", Pasaj Müzik etiketiyle Haziran ayında müzik marketlerdeki yerini aldı.

Kendi müziğini "eğlenceli rock" olarak tanımlayan Gökçe; parçalarında darbuka, keman, trompet, saksafon gibi değişik enstrümanları rock müziğin genel kalıpları çerçevesinde kullanarak farklı bir müzikal tarz yarattı… 

Böğürtlenli Reçel albümünün kayıtları Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, "The Kulube" stüdyosunda 6 ayda tamamlandı. Mixlerini Alp Turaç'ın (ATM) yaptığı albümün masteringi Sarı Ev stüdyolarında Barış Büyük tarafından hazırlandı. 

1.Aradım Seni (Söz & Müzik : Gökçe)
2.Senden Önce (Söz & Müzik : Gökçe)
3.Böğürtlenli Reçel (Söz & Müzik : Gökçe)
4.Vay Be Ben Neymişim (Söz & Müzik: Ferda Orçun Aca)
5.Senin Olurum (Söz: Gökçe | Müzik: Alen Konakoğlu)
6.Her Gece (Söz & Müzik : Gökçe)
7.Umrumda Değilsin (Söz & Müzik : Gökçe)
8.Seviyorum Özlüyorum (Söz: Gökçe | Müzik: Alen Konakoğlu)
9.Sen (Söz & Müzik : Gökçe)
10.La La La (Söz & Müzik : Gökçe)


beş kuruş yok (2009)
İlk albümü Böğürtlenli Reçel ile tatlı bir çıkış yapan Gökçe’nin, acı gerçekleri kendi aynasından yansıttığı ikinci albümü “Beş Kuruş Yok” Pasaj Müzik etiketiyle Nisan ayında yayınlandı.

Albümde yer alan 9 şarkıdan 8’inin söz ve bestesini hazırlayan Gökçe besteleri yaparken farklı soundlar hayal ettiği için 3 ayrı aranjör Cenk Eroğlu, Alen Konakoğlu ve Burak Yerebakan ile çalıştı.

Kendi düşüncelerini ve kendini daha iyi ifade edebildiği bu albümde, müziği Aykut Gürel’e, sözleri Zeynep Talu ve Leman Sam’a ait olan “Anladım ki” şarkısını yeniden yorumladı. Albümün en ilginç şarkısı Hayko Cepkin ile Gökçe’nin düeti “Aklım Giderken” olurken, “Şehir” şarkısında Serdar Barçın saksafonu ile, “5 Kuruş”un rap bölümlerinde ise Esin İris vokali ile eşlik etti. 

1.Şehir (feat Serdar Barçın) (Söz & Müzik : Gökçe)
2.5 Kuruş (feat Esin İris) (Söz: Gökçe, Esin Orhan | Müzik: Gökçe)
3.Aklım Giderken (feat Hayko Cepkin) (Söz & Müzik : Gökçe)
4.Hayat (Söz & Müzik : Gökçe)
5.Tiktak (Söz & Müzik : Gökçe)
6.Anladım ki (Söz : Leman Sam, Zeynep Talu | Müzik : Aykut Gürel)
7.Dünya (Söz & Müzik : Gökçe)
8.Düşün Yakamdan (Söz & Müzik : Gökçe)
9.5 Kuruş (feat Esin İris)(Version 2) (Söz: Gökçe, Esin Orhan | Müzik: Gökçe)


kaktüs çiçeği (2012)
Melodisi, ritmi ve sözleri ile 2011 yazının en büyük hiti olan “Tuttu Fırlattı”nın da yer aldığı Gökçe’nin üçüncü stüdyo albümü “Kaktüs Çiçeği” 1 Şubat’ta Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı.

Dokuz şarkı bir remix olmak üzere toplam on şarkının yer aldığı albüm, konserlerin birbirini takip ettiği yoğun bir dönemde Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde, The Kulube ve Babajim stüdyolarında kaydedildi.

Balkan müziğinin karakterini yansıtan, r&b, etnik ve pop rockı kendine özgü bir tarzda birleştiren bu albümde yine diğerlerinde olduğu gibi Gökçe’nin müzik ve sözleri yer alıyor. 70’ler tadında günümüz soundlarının kullanıldığı ve dinamik yapılı şarkıların ağırlıkta olduğu albümü Gökçe; samimi ve retro olarak tanımlıyor. 

1.Kime Ne (Söz: Gökçe | Müzik: Ruth Maria Renner, Vincent graf Von Schlippenbach, David Cohen, Jerome Bugnon)
2.Oh Olsun (Söz: Tuna Velibaşoğlu, Esin İris | Müzik: Tuna Velibaşoğlu)
3.Tuttu Fırlattı (Söz: Gökçe, Esin İris | Müzik: Gökçe, Anonim)
4.Ne yapardım (Söz: Gökçe, Esin İris | Müzik: Gökçe)
5.Kıskanırım Seni Ben (Söz: Hikmet Münir Ebcioğlu | Müzik: Ali Teoman Alpay)
6.20'li Yaşlarım (Söz & Müzik : Gökçe)
7.Sorma Neden (Söz: Gökçe, Alen Konakoğlu | Müzik: Alen Konakoğlu)
8.Bitti mi ? (Söz & Müzik : Gökçe)
9.Başkası (Söz & Müzik : Gökçe)
10.Tuttu Fırlattı (Remix) (Remix by: Serkan Sönmezocak)


Gökçe Dinçer Resimleri;
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme