20 Ocak 2013 Pazar

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır? Mikro-Pigment Uygulaması hakkında bilgi

--> Estetik uzmanlığında ki adı “mikro-pigment uygulaması” olan ve halk tarafından kalıcı makyaj olarak bilinen, doğal ve mineral renklerin deri altına aşılanması ile, alerjik etkisi yaratmayan ve kişinin vücut ve yüzü için tasarlanmış olan kokusuz ve katkısız renklerin kaş, göz çizgisi veya dudaklara uygulanası ile yapılan bir işlemdir...
kalici makyaj
Mikro, steril ve tek kullanımlık iğneler yardımıyla uygulanan kalıcı makyaj, uzun seneler boyunca ciltte hiç bozulmadan kalıyor ve kişinin cildine doğal bir görünüm kazandırıyor. Özellikle de bu uygulama en çok da çalışan bayanları sevindirdi, çünkü onları her sabah makyaj yapma derdinden kurtardı.
Kalıcı makyaj uygulaması alımlı görünmenizi sağladığı kadar, aynı zamanda yüz bölgesinde ki bazı kusurları da kapatmakta ve şekil bozukluklarını giderek daha düzgün ve genç bir görünüm kazanmanızı sağlamaktadır. Peki kalıcı makyaj nasıl uygulanır?

Kalıcı makyaj ortalama olarak 2-3 saat süren bir işlem olmakta ve uygulanan kişinin el hafifliğine göre de çok az bir ağrı hissedilmektedir.

Ancak kalıcı makyaj yaptıranlar bu ağrıyı batma hissi olarak tabir ediyorlar ve korkulacak bir ağrı yaşamadıklarını da söylüyorlar. İşlem sırasında söz konusu bölgeyi uyuşturmak için yüzeysel anestezi yapılmaktadır. Ancak istenirse ve bir hekim hekim gözetiminde lokal anestezi de uygulanıyor. Cilt nemi, cildin yoğunluğu, elastikiyeti, kısacası cildin genel durumuna göre işlem süresi değişebiliyor.


kaynak: womenist.net

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme