10 Ocak 2013 Perşembe

Kat Deluna Kimdir? Wanna See U DanceWhine Up Dinle Kat DeLuna 2007 de çıkarmış olduğu Whine Up şarkısı oldukça büyük beğeni toplamıştı. Geçmişin hala dinlenen şarkılarından Kat DeLuna Whine Up. Kathleen Emperatriz “Kat” DeLuna, 17 Kasım 1987 The Bronx, New York, Dominik Cumhuriyeti kökenli ABD’li R&B şarkıcısı. Epic Records/GMB ve Akon’un yapım şirketi Konvict Muzik’e bağlıdır.

Aretha Franklin'i dinleyerek büyüdü. Liseye geldiğinde şarkı söylemek istediğini farkeden DeLuna, Jerry Forderhase'den vokal dersleri almaya başladı.Coquette adlı bir hip hop/R&B grubuna katılarak müzik dünyasına adım attı. Bir süre sonra solo albüm yapmaya karar verdi ve bir içecek markasının sponsorluğunda düzenlenen karaoke yarışmasına katıldı. Yarışmada Dolly Parton imzalı Whitney Houston şarkısı "I Will Always Love You"yu seslendirdi ve birinci oldu. Yarışmadan sonra Kübalı salsa sanatçısı Rey Ruiz, Kat'e kendi şarkılarını yazması gerektiğini söyledi. Kat de bunun üzerine stüdyoda daha fazla vakit geçirmeye ve yazdığı sözleri müziğe dökmeye başladı.

RTÜK, Dominik asıllı ünlü ABD’li sanatçı Kat Deluna’nın "Wanna See U Dance’’ adlı müzik klibini, "Cinsel ilişkiyi çağrıştırıcı nitelikte" buldu. Klibi yayınlayan, HİTS-NR-1 adlı TV kanalına 11 bin lira ceza verdi. RTÜK toplantısında, 2 Kasım 2012 günü yayınlanan müzik klibi görüşüldü. İzleme Dairesinin bu konudaki raporunda, "Ormanlık bir alanda geçen kipte, şarkıcı ve erkek dansçılar, erotik danslar yapmaktadır. Dansın bazı bölümlerinde cinsel ilişkiyi çağrıştıran figürler sergilenmektedir" denildi. Bu tür görüntülerin, çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratıp, "Müstehcenliğin kabul edilebilirlik sınırının genişlemesine neden olacağı" öne sürüldü. RTÜK üyeleri de klibin, "Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek nitelikte" olduğuna karar verdi ve HITS NR-1 kanalına 11 bin 26 lira para cezası uygulanmasını benimsedi.  Kat Deluna Resimleri;Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme