3 Ocak 2013 Perşembe

Mert Fırat (Emre Ersoy) Kimdir? Biyografisi Nereli Kaç Yaşında - İntikamMert Fırat Kimdir? İntikam Dizisi Kanal D


Mert Fırat Kimdir, Mert Fırat Kim,Mert Fırat biyografisi, Mert Fırat Hayatı, Mert Fırat Sevgilisi, Mert Fırat gerçek adı, Nereli, Mert Fırat gerçek ismi, Emre Ersoy kim, Mert Fırat'ın oynadığı rol aldığı diziler ve sinema filmleri hangileri sorularının cevabını Mert Fırat Kimdir? İntikam Dizisi başlıklı biyografi haberimizde bulabilirsiniz.


Mert Fırat'ın Hayatı (Biyografisi);

Ankara’da 10 Ocak 1981 yılında dünyaya gelen 31 yaşındaki oyuncu, Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ni bitirdi. Çok yönlü olmasıyla dikkatleri üstüne çeken ve birçok sinema, tiyatro ve dizide rol almasının yanında senarist olması yönlüyle de oldukça başarılı bir oyuncudur. 2010 yılında Atlı Karınca ve Başka Dilde Aşk filmlerinin senaristliğini yaparak, başrolde oynayan ünlü oyuncu, sağır ve dilsiz bir genci canlandırdığı Başka Dilde Aşk filmiyle de Ankara Uluslar arası Film Festivali ve Sadri Alışık ödüllerinde en iyi erkek oyuncu seçilmiştir. Televizyon dizilerinde karizmasıyla boy gösteren oyuncunun,


Oynadığı (Rol Aldığı) Diziler ve Sinema Filmleri:

Bizim Evin Halleri adlı diziyle de izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

En çok yükselişini ise Yersiz Yurtsuz dizisindeki Hüseyin karakteriyle yapmıştır. Bu diziden sonra ismi anılmaya başlayan oyuncu, oyun atölyesinin oyuncusudur. Soyağacı isimli sinema filmi de ilk denemesi olarak bilinmektedir. Binbir Gece adlı diziyle başarılı performans gösteren oyuncu, son olarak Atv kanalında Kapalı çarşı dizisinde yüksek performans göstererek, dikkatleri üzerine çekmiştir. Aynı zamanda Kapalıçarşı dizisinde Nejat İşler, Olgun Şimşek, Erkan Can ve Aslı Tandoğanla oyunculuğu paylaşmıştır.

Aynı zamanda Palyaço Prens, Şeyh Bedrettin ve Atları da Vururlar adlı tiyatro oyunlarında da rol almıştır ve ismini duyurmuştur.

Şimdiden ekranlarda reklamlarıyla gündeme gelen ve 2013 ocak ayında yayına girecek olan Amerikan Revenge dizisinin yerli versiyonu olan ve Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan, Beren Saat’le dizinin başrolünü paylaşacağı oyuncu, bu diziyle de izleyicileri ekranlara bağlayacaktır.

Mert Fırat’ın Rol Aldığı Diziler
Bizim Evin Halleri, Binbir Gece, İşte Benim, Yersiz Yurtsuz, Kapalı Çarşı, Bir Ömür Yetmez.

Mert Fırat’ın Rol Aldığı Sinema Filmleri
Hayattan Korkma, Başka Dilde Aşk, Atlı Karınca, Beni Unutma, Dedemin İnsanları, Devrimden Sonra, Do Not Forget Me İstanbul, Kelebeğin Rüyası’dır.


En son şu anda Beren Saatin'de başrolde oynadığı ve kanal D televizyonunda yayınlanan İntikam dizisinde rol almıştır.


KANL D - İNTİKAM DİZİSİ HAKKINDA


Yeni dizisi İntikam’la bu akşam sevenleriyle buluşacak olan Mert Fırat, başrollerini Beren Saat ve Nejat İşler’le paylaştığı yapım için, “Aşka doyacaksınız. Aşkın çeşitli hallerini göreceksiniz. Aşkın dönüşmüş ve çirkinleşmiş şeklini izleyeceksiniz” dedi.

Canlandırdığı Emre Aksoy karakteriyle bu akşam televizyon ekranında olacak olan Mert Fırat, dizideki karakterinin gözünü de sevdiği kızın açtığını söylüyor ve ekliyor: "Seni büyüten hep sevgililerin oluyor. Erkekler sevgililerine 'Ben seninle büyüdüm' derler. Kadın erkeğe bir aşama kaydettiriyor."Mert Fırat Resimleri 2013(Fotoğrafları)


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme