28 Ocak 2013 Pazartesi

Soner Yalçın Kimdir? Biyografi Oda Tv Gazeteci

-->
Soner Yalçın, 1966 yılında Çorum’da dünyaya geldi. Anne tarafı Tercan’lı, baba tarafı ise Horasan’lıdır. Hacettepe Sağlık İdaresi Yüksek Okulunu okudu ve mezun oldu.

 Kariyeri; 
1987′de 2000′e doğru adlı dergide çalışmaya başladı.
Uzun süre Ankara bürosunda muhabirlik yaptı. Burada Serhan Bolluk, Adnan Akfırat ve Hikmet Çiçek’le birlikte çalıştı. 6 Mayıs 1990′da Ankara İstihbarat Şefliğine getirildi.
1993/94 yılları arasında günlük gazete olarak çıkan Aydınlık’ta çalışmaya başladı. 1995′te haber araştırma müdürü iken ayrıldı.

Bir ara Doğan Yurdakul’un Siyah/Beyaz gazetesinde çalıştı.
1996 yılında televizyonculuğa giriş yaptı. Show TV Ankara bürosunda çalışmaya başladı. Aynı yıl içerisinde Star TV’ye geçti ve haber müdürlüğüne getirildi. Daha sonra Türk kamuoyunda bir hayli ses getirecek olan kitaplarını basmaya başladı.

CNN Türk’te Cüneyt Özdemir’le birlikte 5N1K adlı programı hazırladı. Kurtlar Vadisi adlı dizinin ilk iki yılında, konsept danışmanlığını üstlendi. CNN Türk’te yayınlanan Oradaydım adlı politik belgeselin hazırladı. 4 Şubat 2007 tarihinden bu yana Hürriyet gazetesinde, pazar günleri “Not Defteri” adlı köşesinde yazmaktadır.

Hüseyin Soner Yalçın evli ve bir çocuk babasıdır. ODA TV davası kapsamında 14 Şubat 2011 tarihinde tutuklandı.

Soner Yalçın Resimleri


Soner Yalçın Fotoğraf GalerisiSoner Yalçın Resim GalerisiSoner Yalçın FotoğraflarıPaylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme