5 Ocak 2013 Cumartesi

Torrent Nedir ve Nasıl Kullanılır ? Resimli Anlatım

Sık sık duymaya başladıysanız artık öğrenme vaktiniz gelmiş demektir. Önce ne olduğunu söyleyeyim, Torrent dosyaları boyutları yaklaşık 200 kb olan, ve bir dosyanın indirilmesi için gerekli olan bilgileri içeren küçük dosyalardır. Size resimlerle birlikte nasıl torrent linklerini bulacağınızı, açacağınızı ve indireceğinizi öğreneceksiniz. Yazının kısa ve anlaşılır olması için çabaladım. Adım adım, yönergeleri takip edin, bu aşamalarda başka siteler ve programlar da kullanılabilirdi fakat adı geçenler en çok bilinenlerdir.

Şimdi başlayalım. Örnek olarak “Terminator 3″ filmini indireğiz.

  • Torrent bulabilmek için Torrentz.eu sitesine giriyoruz ve karşımıza çıkan arama yerine “Terminator 3 dvdrip” yazıyoruz. “Dvdrip” yazmamızın amacı çözünürlük kalitesi yüksek dosya bulmaktır. 

  • Hangisini seçeceğiz ? Burada önemli olan tarihi yeni olan ve ekici sayısı yüksek olan linki seçmektir. Ayr5ca tik işareti olan linkler önceliklidir.
tert6r Torrent Nasıl Kullanılır ? Basit Anlatım


Terminator 3: Rise of the Machines 2003 DVDRip aXXo bu linki seçtikten sonra karşımıza bir liste daha gelecek bu listede sağ tarafa bakıp, en yeni eklenen linki seçiyoruz. Muhtemelen açılan sitede “Download Torrent” gibi bir ibare olacak tıklıyoruz ve torrent uzantılı dosyamızı masa üstüne indiriyoruz.

dosya Torrent Nasıl Kullanılır ? Basit Anlatım

Ben de BitComet programı yüklü olduğu için simgesi belirdi ,ama sizde görünmeyecek buradan Bitcomet programını buradan indirin. Daha sonra masa üstüne indirdiğiniz dosyayı sağ tıklayıp birlikte aç diyorsunuz ve Bitcomet programını seçiyorsunuz. Gerisini bu kullanışlı yazılım kendiliğinden hallediyor.
bitcomet Torrent Nasıl Kullanılır ? Basit Anlatım


“Ben yabancı film / dizi indirdim altyazı lazım” Diyorsanız İşte size alt yazı çözümü;

Yukarıdaki yazımızda torrent uzantılı dosya indirmeyi anlatmıştık. Filmlerinize altyazıyı  buradan aratarak buluyorsunuz, indirdikten sonra Gom Player veya Comet Player ile filminizi açıyorsunuz ve indirdiğiniz altyazıyı filmin üzerine sürüklüyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken tek husus filminiz ve altyazınız aynı fps ‘den olmalı. Örneğin; 23.976.

teknobilim.net
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme