10 Ocak 2013 Perşembe

Ucuz iPhone Fiyatı kaç Lira? 99 dolara iPhone


 Ucuz iPhone Fiyatı kaç Lira? 99 dolara iPhone başlıklı yazımızın ayrıntıları aşağıdadır.

Apple'ın daha ucuz fiyata satılacak bir iPhone'u piyasaya sürmeye hazırlandığı haberi teknoloji dünyasında heyecan yarattı.

Geri dönüşümlü polikarbon plastik kullanılarak daha ucuz maliyetle üretileceği belirtilen iPhone'un fiyatıyla ilgili haber sitelerinde birçok iddia ortaya atıldı. Bugün itibarıyla ise yeni telefonun 99-149 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı bilgisi ağırlık kazandı.

Bloomberg International'in Apple'a yakın bir kaynağa dayandırdığı habere göre en erken 2013 sonunda tüketicinin beğenisine sunulacak yeni iPhone hakkında bir GSM firmasına şimdiden gerekli bilgiler verildi. Ucuz maliyetli iPhone projesi Apple'ın satış stratejisini değiştirdiği anlamına geliyor. Bugüne kadar tasarruf etmek isteyen müşterileri eski modellerinde büyük indirimlere giderek tavlayan ABD'li teknoloji devi bu kitleyi artık doğrudan yeni modellerine çekmek istiyor.

Bu strateji değişiminin ilk işaretini Apple CEO'su Tim Cook geçtiğimiz sene en büyük önceliklerinin Çin pazarı olduğunu açıklayarak vermişti. Çin ve benzeri gelişen pazarlarda iPhone satışları yükselse de tüketicilerin büyük kısmı hala daha cüzdan dostu markaları tercih ediyor. Ucuz iPhone'un tasarım olarak iPhone 5 ile aynı olacağı tahmin ediliyor ancak şu ana kadar özellikleriyle ilgili Apple2dan herhangi bir bilgi sızmadı.

haberturk.com
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme