2 Şubat 2013 Cumartesi

Alper Kul Kimdir? Biyografisi Moskava'nın Şifresi Temel


Alper Kul resimleri fotoğrafları,Alper Kul kim,Alper Kul yaşam öyküsü,Bu biyografimiz de tiyatro, Olur Olur sinema ve dizi oyuncusu Alper Kul hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Alper Kul ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Alper Kul kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Alper Kul, 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.Ancak ailesi Trabzonlu olduğundan nüfus cüzdanına babası tarafından Trabzon yazdırılmıştır.Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi aldı ve ardından Indiana Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü okudu ve mezun oldu.

Alper Kul, Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununu Türkiye'de ilk kez sahneye taşıdı. 2 Ekim 2009 tarihinde başlayan tek kişilik oyunu bir sezon boyunca rol aldıktan sonra ikinci sezonda rolü Şevket Çoruh üstlendi. Alper Kul, 2011'de atv'de başlayan 5'er Beşer adlı komedi tiyatro programından sonra, Star TV'de başlayan ve bu programın devamı niteliğindeki İnsanlar Alemi adlı programında yer aldı.

Alper Kul, 18 Aralık 2012 tarihinde İnsanlar Alemi programındaki rol arkadaşı Aylin Kontente ile evlendi.


Ceşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman ‘i (Mağara Adamı) Türkiye’de sahneye taşıdı.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme