20 Mart 2013 Çarşamba

Akıllı Yazar Kasa Nedir? Kullanımı Ve Sistemin Gereksinimleri

--> Kısa bir süre sonra tüm sektörlerin merak ile beklediği akıllı yazar kasa pos sistemi başlıyor olacak. Bu girişimin ilk ürünü olan teknolojik gelişimi sistemin gereksinimleri üzerine planlanmış ve uygulanmış Vera Delta ile tanışıyor olacağız. Bu yeni dönemin başlamasına kısa bir süre kalmış iken akıllı yazar kasa pos Vera Deltanın son hazırlıkları tamamlanma aşamasına gelmiştir.

Akıllı yazar kasa pos sistemi maliye bakanlığı tarafından yayımlanan kayıt dışı ekonomi ile mücadele eylem planı doğrultusunda geliştirilmiş ödeme kaydedici cihazlar(ÖKC) ve ödeme noktası(POS)cihazlarının bir arada bulunmasını sağlayan ve sistemin mali veri tabanına veri aktarımının sürekli olarak sağlanacağı bir sistemdir. Akıllı yazar kasa Vera Delta teknolojik dizaynın oluşumu sonrası bu teknolojik yapının işleyişini kusursuz hale gelebilmesi için Türk uzmanlar tarafından hazırlanmış olan yazılımı ile ar-ge aşamasında sorunsuz olarak tamamlamıştır. Akıllı yazar kasa Vera Delta sistemin gereksinimleri doğrultusunda oluşan zorunlu özelliklerinin yanı sıra kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayacak birçok özelliğinde beraberinde sunmaya hazırlanmaktadır. Artık klasik yazar kasa diye anmaya başladığımız mevcut olarak kullanılan yazar kasalar mali zorunluluk çerçevesinde işyerlerinde bunmak zorundalardı. Akıllı yazar kasa pos sistemleri işletmelerin sadece zorunluluklar için değil pos özelliği sayesinde işletmelerin pazarlama stratejilerine alternatifler sunması açısından işletmenin önemli yapı taşlarından biri olacağı şüphesizdir. İşletmenin ürünlerini adreslerinin dışında pazarlaması ve tahsilat sonrası ödemenin hemen kayıt altına alınarak mali veri tabanına aktarılıyor olması işletmelere büyük avantajlar sağlıyor olacaktır. Akıllı yazar kasaların teknolojik gelişimi mükelleflerin anlık mali takibi açısından sağladıkları imkânlar ile maliye bakanlığına vergi kaçakları ile mücadelede önemli adımlar atmasına yardımcı olacaktır.

Akıllı yazar kasa poslar bankacılık sektörü içinde hem teknolojik hem de ekonomik çözümler içermektedir. Akıllı yazar kasa pos Vera Delta Visa ve Mastercard sertifikasyonları ile bankaların büyük yatırımlar yaparak sağladığı halen kullanımda bulunmakta olan klasik pos cihazlarının sağladığı tüm teknolojik imkânların yanında kendi bünyesinde geliştirdiği birçok teknolojik yeniliğide bu sektöre sunacaktır. Bankalar için en önemli sorulardan biri olan müşterilerinden gelen taşınabilir EFT özellikli pos cihazı kurulum ve arıza taleplerini yerine getirememektedirler. Akıllı yazar kasa Vera Delta sayesinde bu sorunlar son bulacaktır. Bankalar bu cihazlara yatırım yapmak yerine müşterilerin kendilerine ait olan akıllı yazarkasa pos sistemlerine hesaplarını pazarlayarak pos cihazı sağlanması ve sağlanan cihazlara servis sağlamak zorunda kalmayacakları için bu maliyetleri tamamen ortadan kaldıracaklardır.

Kısa bir süre sonra başlayacak bu yeni dönem ile yeni nesil akıllı yazar kasa pos cihazları bütün sektörlerde birçok yeniliğe imza atarken teknolojik gelişimlerini sürdürerek birçok çözülmesi gereken soruna da çözüm ortağı olması beklenmektedir.

pos724
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme