16 Mart 2013 Cumartesi

Facebook Poke Nedir? Yeni Mesaj Zamanlama Uygulaması

--> Facebook'un sadece mobil cihazlarda kullanılabilecek yeni uygulamasıyla mesajın karşı tarafta kaç saniye görülebileceğine gönderen karar verecek. Böylece bilimkurgu filmlerindeki "Bu mesaj okunduktan sonra kendi kendini imha edecektir." sözü gerçek olacak.


Popüler gerçek zamanlı fotoğraflı chat uygulaması Snapchat artık bu alanda lider değil çünkü yeni rakibi sosyal ağ devi Facebook'un yeni uygulaması "Facebook Poke" var...Facebook, yeni uygulaması "Poke"u iOS cihazları için sundu. Uygulamanın bir diğer sürprizi ise Facebook CEO'su Marc Zuckerberg'in sesiyle karşılalacak olmanız.

Facebook, uygulama ile 2004'den beri Facebook'da bulunan "dürtme" işlevini öne çıkarıyor. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde dedikodusu yapılan "kendiliğinden silinen mesajlar", Poke uygulamasında yer alıyor.


Poke uygulaması nasıl çalışıyor?

"Poke uygulamasıyla Facebook arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf veya video gönderebilir, istediğiniz şeyi çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Sadece bir arkadaşınızı dürtebilir veya birden çok arkadaşınızı aynı anda dürtebilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesaj, belirlediğiniz süreden sonra otomatik olarak silinir; 1, 3, 5 veya 10 saniye sonra. Süre bittiğinde mesaj, uygulamadan yok olur."

Poke uygulaması, şu an sadece iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarına sunuluyor. Android ve diğer platformlara ne zaman geleceğiyle ilgili herhangi bir bilgi şimdilik mevcut değil. '

Facebook Poke Ne Demek ve Ne İşe Yarıyor?

Dürtmenin altında yatan anlam arkadaşlarımıza kendimizi hatırlatmak. Facebook bu özelliği daha da canlandırmak için Poke uygulaması geliştirmiş. Bu uygulama şimdilik iOS cihazlarda kullanılabiliyor.

Bu uygulamanın getirdiği özellikler neler?


Arkadaşlarınızı mesaj, fotoğraf veya video yolu ile dürtebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama arkadaşınızın gönderinizi ne kadar süre görebileceğini ayarlamanızı da izin veriyor. Ekrana basılı tuttuğunuzda ise sizi dürten arkadaşlarınızın gönderilerini görebilmeniz mümkün. Arkadaşlarınızı dürterken nerede olduğunuzu beliriyorsunuz. Uygulamanın en ilginç özelliği de arkadaşınız ekran görüntüsü alırsa size bildirilmesi.


Uygulamayı App Store’dan hemen  indirebilirsiniz.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme