23 Mart 2013 Cumartesi

Maldivler Nerededir ve Nasıl Bir Yerdir? Maldivler'e nasıl gidilir? Vize Var mı?

Maldivler Nerededir ve Nasıl Bir Yerdir? Maldivler'e nasıl gidilir? Vize Var mı? ve Maldiv adaları hakkında bilgiler bu sayfada...

Maldivler’de yılboyu sıcaklık 29-31 Derece'dir. Haziran - Temmuz - Ağustos ayları genellikle yağmurludur. Temmuz, Ağustos muson dönemidir.Masmavi denizi, bembeyaz kumsallarıyla bilinen Maldivler aynı zamanda dalış tutkunları içinde harika bir seçim.Maldivler’de ne yapacağınızı planlarken, uygun paket programlarını görmezden gelmeyin. Hayalinizdeki bütçenizi fazla zorlamadan da yaşayabilirsiniz.

--> Bir çok makalede denizin içindeki canlıların sürekli adanın etrafında gezindiğinden, bu nedenle de dalış sırasında bir çok özel canlıyla karşılaşabileceğinizden bahseder.Bir veya daha fazla bağlantı ile uçuyorsanız el bagajınızı hafifletin veya birden fazla bagajı uçağa almayın.

Bazı havaalanlarında iki terminal arasında mesafe çok fazladır ve yürümeniz gerekebilir.Mutlaka bavulunuza sigorta yaptırın ve sigorta poliçe tutarının bavulunuzun değeri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Bavulunuzun kilitlenemeyen dış ceplerine kıymetli eşyalarınızı koymayın.Genellikle elbise tercih edilir. T-shirt ve pamuklu giysiler en uygunudur.

Başkent Male’de ve diğer meskûn adalarda bayanların modern ve mütevazı giysiler giymeleri tavsiye edilir. Güncel teknoloji ve uluslar arası uydu bağlantıları Maldivlere sofistike bir iletişim ağı sağlamaktadır. Uluslar arası arama hizmetleri bütün otellerde sunulmaktadır.Maldivler'e her ülkenin kabul ettiği pasaportlar kabul edilirken, 1-30 günlük konaklamalar için vize istenmiyor.

Turistler yetkili noktalara başvurarak 3 aya kadar uzatabiliyor. Geçici vize ücretsiz, uzatmalar ise 45 Sterlin. Gitmeden önce otel şart çünkü çok rağbet gören tatil cenneti olan Maldivler'de yer bulamamak mümkün.

Kalacağınız yer havaalanına 15 dakikalık mesafedede olabilir 1,5 saatlik mesafedede olabilir.Ulaşımınızı deniz uçağıyla yada sürat motorlarıyla devam ediliyor. Fiziki büyüklüğü göz önüne alındığında Male dünyanın en küçük başkentlerinden biridir.

Maldiv nüfusunun 3 te 1 i yaklaşık 75.000 Male de yaşamaktadır.Maldivlerin en lüks otellerinden bir tanesi olan Conrad'da deniz altında balıklarla birlikte yemek yemek mümkün ve Conrad otelinde bir gecelik konaklamanın maliyeti yaklaşık 7000 doları buluyor.Otel eşsiz bir ambiansta konaklama imkanı sunuyor.

 Maldivler Resimleri;

 

 


 


 haberturk
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme