6 Mart 2013 Çarşamba

Saadet Işıl Aksoy Kimdir? L'oreal Paris'in Yeni Yüzü

-->
Bu kimdir biyografi yazımızda güzel ve ünlü manken Saadet Işıl Aksoy Kimdir,L'oreal Paris'in Yeni Yüzü,Saadet Işıl Aksoy Kim,Saadet Işıl Aksoy hayatı,Saadet Işıl Aksoy biyografisi,Saadet Işıl Aksoy resimleri ve Saadet Işıl Aksoy hakkında her türlü bilgi yer almaktadır. 


Saadet Işıl Aksoy Hayatı (Biyografisi);
1983 doğumlu Aksoy, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Televizyonda Güz Yangını, Esir Kalpler, Senden Başka ve Balkan Düğünü adlı yapımlarda rol almıştır.

Saadet Işıl Aksoy Kariyeri ;
İlk beyazperde deneyimi ise Semih Kaplanoğlu'nun Yumurta filmiyle olmuştur. Bu film ile 2007 Şili'nin Valdivia Uluslararası Film Festivali ve 2007 Saraybosna Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü almış, 2007 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü'nü kazanmıştır. ABD 2008 yapımı A Beautiful Life filminde Denise rolünde yer almıştır. Ardından Mert Fırat ile başrollerini paylaştığı Başka Dilde Aşk adlı filmde oynamıştır. Film 46. Altın Portakal Film Festivali'nde Kent Konseyi Seyirci Ödülü'nü almıştır. 2009 yılında başrollerini Catherine Zeta Jones ve Justin Bartha'nın paylaştığı Aşkın Yaşı Yok / The Rebound filminin Türkiye çekimlerinde küçük bir rol almıştır. 2011 yılı itibariyle Muhteşem Yüzyıl dizisinde Prenses Victoria rolüyle yer almıştır. Son olarak yönetmenliğini Sergio Castellitto'nun yaptığı ve Bosna Savaşı dönemini anlatan bir drama türü filmde, Aska karakterini oynayarak Penélope Cruz'la birlikte rol almıştır.

Saadet Işıl Aksoy L'oreal Paris'in Yeni Yüzü ve Elçisi Oldu;
Ünlü kozmetik firması L'oreal'in, güçlü markalarından L'oreal Paris'in yeni güzellik elçisi oyuncu Saadet Işıl Aksoy oldu. Firma Aksoy'u dünya standartlarındaki güzelliği, sahip olduğu ışığı ve göz alıcı saçları ile Türkiye'nin en beğenilen yıldızlarından birisi olduğu için seçtiğini açıkladı.

Aldığı Ödeller;
44. Antalya Film Şenliği (2007) Behlül Dal Genç Yetenek Özel Ödülü - Yumurta 13. Saraybosna Film Festivali (2007) En İyi Kadın Oyuncu - Yumurta 40. Siyad Türk Sineması Ödülleri (2007) En İyi Kadın Oyuncu - Yumurta 19. Ankara Uluslararası Film Festivali (2008) Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu - Yumurta 1. Yeşilçam Ödülleri (2008) Umut Veren Genç Kadın Oyuncu - Yumurta 3. İsmail Dümbüllü Ödülleri (2008) En İyi Kadın Oyuncu - Yumurta 4. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali (2009) En İyi Kadın Oyuncu - Başka Dilde Aşk [1] 21. Ankara Uluslararası Film Festivali (2010) En İyi Kadın Oyuncu - Başka Dilde Aşk


Saadet Işıl AksoyResimleri (Fotoğrafları) İçin Tıklayın;


Saadet Işıl AksoyResimleri (Fotoğrafları) İçin Tıklayın;
 tr.wikipedia.org
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme