14 Mart 2013 Perşembe

Survivor Bennu Gerede Kimdir? hakkında bilgi

--> Acun Ilıcalı'nın macera dolu yarışması Survivor yeni sezonda yarışacak olan Bennu Gerede nereli, biyografisi kısaca.. Bennu Gerede mesleği nedir, kaç yaşında, evli mi? 2013 Survivor Bennu Gerede hakkında bütün bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Atatürk’ün yaveri Hüsrev Gerede’nin torunu Bennu Gerede Survivor’a katılacak en yeni isim oldu. Peki Bennu Gerede kimdir?

Bennu Gerede 30 Ağustos 1971′de İstanbul’ da doğdu. Eğitimini Parsons School of Art’ta tamamladı. Parsons’ta fotoğrafçılık eğitimi alan ve ardından da Türkiye’ye dönerek fotoğrafçılık işine soyunan Bennu Gerede, yönetmen-senarist Canan Gerede’nin kızı. Kurtuluş Savaşı gazisi, eski büyükelçi Binbaşı Hüsrev Gerede’nin torunu, Dr. Selçuk Gerede’nin kızı. Nişantaşı’nın o meşhur caddesinin adı, dedesinin adını taşıyor.

Annesi Canan Gerede New York doğumlu. Yurt dışında sanat eğitimi almış bir isim. Bennu Gerede’nin ikizleri de dahil olmak üzere tam dört oğlu var. Şimdilerde profesyonel fotoğrafçı olarak İstanbul’da yaşıyor.

Bennu, bugüne kadar biri konuk oyuncu olmak üzere dört filmde ve bir dizide rol aldı. Oyunculuğa ilk adımını 1989 yılında TRT için çekilen “İz Peşinde” dizisinde canlandırdığı Füsun karakteriyle atan Gerede’nin ilk sinema filmiyse, 1991 yılında çekilen, yönetmenliğini ve senaristliğini Ersin Pertan’ın yaptığı” Kurt Kanunu” oldu. İkinci filminde Kadir İnanır ile başrolde yer alıyordu ve bu film, yönetmeni olan annesine Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü getirdi. Senaryosunu da Canan Gerede’nin yazdığı film, 1980’lerin kült ismi BERGEN’in hikayesini yeniden gündeme getirmişti. 1997 yılında Ağır Roman’da konuk oyuncu olarak yer alan Gerede, 1999 yılındaki Parçalanma’da da yer aldı.

Survivor Bennu Gerede  Resimleri;


BUGÜN
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme