18 Mart 2013 Pazartesi

Survivor Dağhan Külegeç Kimdir? Hakkında Bilgi


2013 Survivor yeni sezonuyla ekranlara gelirken Ünlüler adasında yarışacak Dağhan Külegeçbüyük heyecan yarattı. Zor ada şartlarında açlıkla ve birbirinden zor yarışmalarla boğuşacak olan “Dağhan Külegeç kimdir“? Dağhan Külegeç Kim,Dağhan Külegeç hayatı,Dağhan Külegeç biyografisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için hazırlanan bu sayfada Dağhan Külegeç ile ilgili pek çok bilgi ve resim mevcuttur.

--> Dağhan Külegeç Hayatı;
18 Ekim 1978 yılında dünyaya gelmiş ve yarışmaya katıldığı sırada 35 yaşındadır. Televizyon sektörünün içinde bulunan anne Ayşe Erbulak ve kaligraf bir babanın oğlu olarak İstanbul’da doğmuştur. Ayrıca Dağhan Külegeç ünlü tiyatro üstadı Altan Erbulak’ın torunudur. Aslında oyuncu olmasının büyük sebeplerinden biri de budur. Sempatik oyuncu, dizilerde ve reklam filmlerinde rol almanın yanı sıra reji asistanlığı ile birlikte yardımcı yönetmenlikte yapmaktadır. 2002 yılından günümüze kadar birçok projede yer almıştır. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde almıştır. Dağhan Külegeç’in oyunculuk serüveninin ilk adımını ise Ali Taran yönetiminde çekilen McDonald’s reklamında oynayarak atmıştır. Bunun ardından yine 2002 yılında Atv ekranlarında ekranlara gelen Gülse Birsel’in hazırlayıp sunduğu G.A.G. adlı eğlence-komedi ağırlıklı video programında ve ATV’de yayınlanan A Takımı programında yardımcı yönetmenlik ve yanı sıra reji asistanlığı yapmıştır. Survivor Dağhan Külegeç daha sonra kariyerinin en büyük adımını Kavak Yelleri adlı dizide oynayarak atmıştır. 2007 yılında ekranlara gelen Kavak Yelleri dizisi 2011 yılına kadar devam etmiş, en çok sevilen dizilerden biri haline gelmiştir. Tabi bunun en büyük sebeplerinden biri de Dağhan Külegeç oldu. Sempatik tavırları ve başarılı oyunculuğu onu Türkiye’nin tanıdığı ve sevdiği bir isim haline getirmişti. Kavak Yellerinde “Efe” karakterine hayat veren Dağhan Külegeç, 3. sezonda diziden ayrılmış ve dizi de bu süreç içerisinde düşüşe geçmiştir. Fakat 4. sezonun 125. bölümünde diziye geri dönmüş, geçirdiği sağlık sorunları nedeniyle 153. bölümde diziden ayrılmak zorunda kalmıştır. Bu projelerin yanı sıra Dağhan Külegeç daha birçok dizide ve reklam filmlerinde görev almıştır.

Yer aldığı diziler; 2003-2004 yılları arasında Lise Defterinde “Serhat” karakteri ve Hırsız Polis adlı dizide “Jilet” karakterini canlandırmıştır. Dizilerin yanı sıra Ülker Halk Bisküvi, Ülker İkram, Coca Cola Shubuo, McDonald’s veVodafone 3G reklam filmlerinde yer almış, G.A.G. programında yardımcı yönetmenlik, Over Game adlı programın sunuculuğunu üstlenmiş ve Püf Noktası adlı programın skeçlerinde yer almıştır. Survivor Dağhan Külegeç Sempatik oyuncu bir röportajda kendine sorulan soruları yanıtladı. Bütün müzik türlerini seviyor ve eve geldiğinde ilk işi radyoyu açmak oluyor. Müzikal filmler başta olmak üzere film izlemeyi çok seviyor. İlgilendiği spor dalları arasında ilk sırayı basketbol alıyor. Dağhan Külegeç yemek seçmediğini belirterek, çokta düzenli beslendiğim söylenemez diyor. Bu davranışı Survivor adasında onu rahatlatacak gibi gözüküyor. Playstation oynamayı seviyor ve interneti iletişim amaçlı kullanıyor. Vücudunda 5 adet dövmesi var. Survivor adasında yapacakları merak konusu ve Kavak Yelleri bittiğinden beri hayranları onu uzun süredir ekranlarda göremiyordu.Dağhan Külegeç survivor 2013 yeni bölümleri ile yeni bir çıkış yakalayabilecek mi merak konusu...

Survivor Dağhan Külegeç Resimleri;


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme