12 Mart 2013 Salı

Survivor Duygu Çetinkaya Kimdir? Hayatı Nereli Kaç Yaşında Bilgileri

--> Kimdir biyografi yazımızın içeriğinde; Survivor Duygu Çetinkaya kimdir, Duygu Çetinkaya kim, Duygu Çetinkaya kariyeri,Duygu Çetinkaya hayatı biyografisi, Duygu Çetinkaya resimleri, Duygu Çetinkaya kaç yaşında nereli hakkında her türlü bilgi ve fotoğraf bulunmakta.
 
Duygu Çetinkaya Hayatı (Biyografisi);
13.01.1986 tarihinde Denizli'de doğmuştur.Eğitim ve öğrenim yaşantısını yoğun bir tempo da geçirmiş olan sanatçı, babasının asker olması nedeniyle farklı farklı şehirlerdede yaşamak ve okumak zorunda kalmıştır. Ankara, İzmir, İstanbul, İskenderun, Erdek, Gölcük yaşadığı şehirlerin sadece birkaçıdır. İlköğretim öğreniminin bir kısmını Ankara Fatoş Abla Kız Kolejinde sürdürmüş olan sanatçı, geri kalan eğitim ve öğrenim hayatını İskenderun'da tamamlamıştır. Ortaokul yıllarını Erdek'te,lise hazırlık sınıfını ise İzmir Menemen Anadolu Lisesinde geçirmiş olan Çetinkaya,lise 1. sınıfa geçtiğinde İsveç’in Stockholm kentine gitmiş ve eğitimine orada devam etmiştir. Sanatçı İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.

Survivor Duygu Çetinkaya Kariyeri ve Rol Aldığı Diziler Filmler;
2010-2011 Özcan Deniz'in başrollerini Deniz Çakır ile paylaştığı Janset, Ragıp Savaş,Barış Falay,Aliye Uzunatağan,Naz Elmas gibi isimlerin de yer aldığı Ya Sonra adlı sinema filminde de Deniz karakteri canlandırmıştır.

2008-2009 Kanal D ekranlarında yayınlanan; yapımcılığını TMC’nin üstlendiği Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in başrollerini paylaştığı Binbir Gece adlı dizide Tardu Flordun'un kız kardeşi Sezen İncioğlu karakteri canlandıran oyuncu başarılı performansı sayesinde

2009 yılında Elit Ödül Töreni'nde gelecek vaad eden oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Yönetmenliğini Ulaş Ak'ın yaptığı Nekrüt adlı Türk komedisinde Ferhat yılmaz,Erol Günaydın,Başak Sayan gibi isimler ile kamera karşısına geçen sanatçı, bu filmde 1025 adlı karakteri canlandırmıştır. Dördüncü Aranıyor adlı gençlik programı ile Show tv’ de karşımıza çıkan Çetinkaya, formatını kendi yazdığı programı; Yasemin Şefik ve Kerem Özşeker ile birlikte sunmuştur.

2006- 2007 Faruk Aksoy'un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Çılgın Dersane adlı sinema filmidir.Cüneyt Arkın,Hande Ataizi ,Tuba Ünsal,Yağmur Atacan,Alp Kırşan gibi isimlerin de yer aldığı film de Kurdela Yeşim adlı karakteri çanlandırmıştır. Sitcom olan Cumhur Cemaat adlı dizide Asuman Dabak ve Hakan Bilgin'in sevimli kızları olan Bahar karakterini canlandırmıştır. Faruk Aksoy'un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Çılgın Dersane Kampta filminin kadrosunda da yer aldı.

2005-2007 Show Tv'de yayınlanan Silikon Vadisi adlı teknoloji programını Dinçer Karaca ile birlikte sunmuştur.

2004-2005 Sinan Çetin'in yapımcılığındaki Plajda Kız Tavlama Klavuzu'dur.Vildan Atasever,Caner Özyurtlu,Damla Debre,Deniz Güngören gibi isimlerin de yer aldığı kadroda Melisa karakterini çanlandıran Yakın arkadaşı olan şarkıcı Baha'nın yeni albümünde annesi Gülsün Çetinkaya'nın yazdığı Firar adlı parçanın klibinde de yer alan sanatçı, 14 Şubat 2011’de Güven Baran ile Kıvılcım adlı şarkıya düet yapmış,birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı klibin, klip yönetmenliğini de kendisi üstlenmiştir. Atv'de yayınlanan SENİ BANA YAZMIŞLAR adlı dizide Cansu karakterini canlandırmaktadır. Star Tv de Firar isimli dizide rol almaktadır.Son olarak Acun Ilıcalı'nın macera dolu yarışması Survivor yarışmasında gönüllüler adasında yarışacak.

Survivor Duygu Çetinkaya Resimleri;


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme