18 Mart 2013 Pazartesi

Vedat Milor Kimdir? Vedat Milor Kim? Nereli Kaç Yaşında

--> Vedat Milor Kimdir? Vedat Milor Kim? Nereli Kaç Yaşında hakkında bilgiler;

Vedat Milor kim, Vedat Milor biyografi, Vedat Milor fotoğrafları, Bu biyografimiz de öğretim üyesi, yemek ve şarap eleştirmeni Vedat Milor hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşacağız. Vedat Milor ile ilgili bütün bilgilere ve fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Vedat Milor kimdir, biyografisi, boyu, kaç yaşında ve nerelidir?

Vedat Milor, 10 Ekim 1955 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Vedat Milor’la Tadı Damağımda adlı programın sunucusudur. Galatasaray Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Bir dönem London School of Economics’te eğitim gördü.

Amerika’ya Kaliforniya Üniversitesi-Berkeley’ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa’da kaldı. Doktora tezi “Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in”, 1990 senesinde Amerika’da, American Sociological Association tarafindan senenin en iyi doktora tezi seçildi. Doktorası bitip askerliğini de yapınca Dünya Bankası’nda işe başladı. İki yıl süren görevinde bir süre de Kemal Derviş’le çalıştı. Sonra Brown Üniversitesi’ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi. Princeton Üniversitesi’nde Institute For Advanced Study’ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı. Stanford Üniversitesi’nde hukuk okudu.

İlk yüzde 10′a girerek bitirdi. Aynı okulda doçent olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı. Daha sonra Georgia Teknoloji Enstitüsü’nde, öğretim üyeliğine başladı. Milor orada politik ekonomi, İstanbul Koç Üniversitesi’nde ise uluslararası ilişkiler dersleri verdi. Aslen Konyalı olan Vedat Milor, Linda S. Milor ile evlidir. Çiftin 2002 doğumlu Ceylan Handan adında bir kızı vardır.

Vedat Milor Resimleri;


trvikipedi


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme