6 Mart 2013 Çarşamba

Yeni Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Bu nedir sayfamızda yeni model teknoloji harikası Yeni Samsung Galaxy S4 Özellikleri ve Fiyatı Nedir,Yeni Samsung Galaxy S4 tanıtımı ve Yeni Samsung Galaxy S4 hakkında tüm bilgiler ve resimleri yer almaktatır.Yeni Samsung Galaxy S4 Özellikleri;
Firmadan sızan bilgilere göre Samsung Galaxy S4 eye-tracking (göz izleme) teknolojisi ile birlikte gelecek. Galaxy S4'ün bu yeni özelliği ile ekrana dokunmadan okuduğunuz sayfaları değiştirebileceksiniz.

Siz bir sayfanın sonuna geldiğinizde göz izleme teknolojisi bunu algılayacak ve otomatik olarak sayfa değişecek. Bir Samsung çalışanından alınan bilgilere göre bu teknoloji gerçekten var ama firma bunu 14 Mart’daki etkinlikte tanıtacak mı? İşte bu bilinmiyor. Samsung Galaxy S4'ün, 14 Mart günü New York City’de gerçekleştirilecek büyük bir etkinlikle tanılması bekleniyor.

-->  
Yeni Samsung Galaxy S4 Diğer Özellikleri: 
Firmadan sızan bilgilere göre, Exynos 5410 model yonga setinin yer alacağı tespit edilen telefonda dört çekirdekli 1.8 GHz frekansında işlem yapan bir işlemci yer alacak. Ekran işlemcisi olarak PowerVR SGX 544MP kullanılıyor. GalaxyS4’ün işletim sistemi bölümündeyse Android 4.2 Jelly Bean saptanıyor. Bir Samsung yetkilisinin verdiği iddia edilen bilgilere göre cep, 4.99 inç'lik dev bir HD Super AMOLED dokunmatik ekran (1920x1080) ile satışa sunulacak. Yani sıradaki Galaxy tam HD ekran çözünürlüğünde olacak. Telefonun ön kısmında 2.1 MP değerinde bir kamera yer alırken arka kısımdaki ana kameraysa 13 MP boyutunda. Bu kamerayla 1080 pixel video çekilebilecek. Ara bellek birimi olarak 2 GB değerinde bir donanım seçilmiş. 16 ya da 32 depolama alanı seçenekleriyle gelecek olan cihazın mikro SD kart desteğinin büyük ihtimalle olması bekleniyor. AnTuTu tarafından yapılan kıyaslama çalışmaları Galaxy S4 yüksek performans değerlerine ulaştı.

Yeni Samsung Galaxy S4 Renk Seçenekleri;
Firmadan sızan bilgilere göre, Galaxy S4 sadece siyah ve beyaz renklerle piyasaya çıkacak. Mavi renk seçeneği şu an söz konusu olmayacak. Galaxy S3 ilk piyasaya sürüldüğünde mavi renk seçeneği de bulunuyordu. Ancak bazı aksaklıklar yaşanmıştı. Telefon siparişlerinde birkaç haftalık gecikmeler olmuştu. Bu nedenle Samsung , Galax S3’ten aldığı tecrübeyi Galaxy S4’te kullanıyor. Bu defa S4 modeli piyasaya iki renk olarak sürülecek. Ancak sonradan mavi rengin eklenmesi bekleniyor. Bu sadece bir beklenti, ancak Galaxy S4’e talebin fazla olacağı açık. Bu nedenle Samsung taleplerin çok olduğunu görünce yeni renk yelpazesini mutlaka genişletecektir.

Galaxy S4 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?
Galaxy S4’ün Avrupa’da Mart ayının sonları ya da Nisan aynın başlarında piyasaya çıkması bekleniyor. Şimdilik sadece Amerika ve Avrupa için daha tam belli olmayan çıkış tarihlerinden bahsediliyor ve Türkiye’de şu an için ne zaman satışa sunulacağı belli değil. Ancak telefonun Türkiye'de piyasaya çıkmasının çok uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor.

Yeni Galaxy S4 Özellik Tablosu;


kaynak: haberturk

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme