22 Nisan 2013 Pazartesi

4/C'li Personelin Kadroya Alınması Hakkında Bilgi

4C’lerin kadroya alınmaları çalışmasıyla ilgili bir soruları cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 4/C’liler için sona gelindiğini açıkladı.

4C’lerin kadroya alınmaları çalışmasıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Çelik, 4C, 4B gibi çok parçalı bir sistem olduğunu, bunların toparlanmasıyla ilgili de kamu sendikalarıyla, memur sendikalarıyla bir araya geldiklerini hatırlattı.

Çelik, “Bu konuda sona yaklaşmış bulunuyoruz. Yani ne olacağı konusunda nihai bir değerlendirmeyi Sayın Başbakanımıza takdim edeceğiz. Personel rejimimizde yapılması gereken değişiklikler nedir, bunun kararını yakında vereceğiz. Müjdecilik yok. İşi yapacaksınız yaptıktan sonra çözdük diyeceksiniz. Hesabı kitabı yapmadan müjde verip de ‘yarın olmadı’ gibi bir anlayış AK Parti döneminde hiçbir zaman olmadı” ifadesini kullandı. Bakan Çelik, erken yaşta emeklilikle ilgili de vatandaşların bazı alternatif çözümler getirdiklerini, bunların üzerine çalışabileceklerini ancak meselenin mali bir yönü olduğunu kaydetti.

Popülist politika uygulamayan bir iktidar olduklarının altını çizen Çelik, ”Mali dengeleri bozacak bir yaklaşımda bulunamayız. ‘Sıkıntıları anladık, dinledik. Çözümle ilgili önerilerin üzerinde bir mali projeksiyon çerçevesinde çalışalım. ‘Çıkış yolu varsa paylaşırız, yoksa da yok deriz’ dedik. Bu olayın özü bir gecede oyunun kurallarının değiştirilmesi sonucu oluşan bir tablodur” şeklinde konuştu. Çelik daha sonra basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

kaynak:memurhaber
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme