10 Nisan 2013 Çarşamba

Damla Sönmez (Ceylan German) Kimdir? Bir Aşk Hikayesi

-->
Fox Tv ekranlarında yeni yayınlanmaya başlayan Bir Aşk Hikayesi dizisi oyuncusu Damla Sönmez (Ceylan German) Kimdir, Damla Sönmez biyografisi,nereli,kaç yaşında,Damla Sönmez  kim hakkında bilgi bu yazının devamında...

Damla Sönmez,, Türk oyuncu. 2009 yılında Bornova Bornova filmiyle 46. Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Türk televizyonunda birçok yapımda yer alan Damla Sönmez, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü. St. Joseph Lisesi'ni bitirdikten sonra Fransa'da Paris Sorbonne Üniversitesi'nde tiyatro eğitimi alan oyuncu, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne devam etmektedir.


Yeni başlayan ‘Bir Aşk Hikâyesi’ adlı dizide çocukluk arkadaşına âşık olan ve sevdiği için fedakârlık yapan birini oynuyor Damla Sönmez.

Damla Sönmez, ‘Bornova Bornova’ adlı filmindeki performansıyla 46. Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın’, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde de ‘Genç Cadı’ ödülünün sahibi olmuştu. 26 yaşında, 7 sinema filminde, birçok dizide rol aldı. Geçtiğimiz hafta Fox TV’de başlayan ‘Bir Aşk Hikâyesi’ adlı yeni dizisi vesilesiyle çekimlerin yapıldığı mekânda buluştuk. Oyuncu olmasında çocukken gittiği ‘Küçük Kara Balık’ ve ‘Şeker Portakalı’ adlı oyunların etkisi olduğunu söylüyor Sönmez. Annesi ve babası çalıştığı için hafta sonu gezmelerinin mekânı tiyatro sahneleri olurmuş. “O yaşlarda ileride ne yapacağıma karar vermiştim” diye anlatıyor.

İlkokuldayken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro kursuna giden Sönmez, Fransız okulundan mezun olduktan sonra Sorbonne’da bir yıl dramaturji okumuş ama o sahne üzerinde olmak istediği için okuduğu bölümü bırakıp ülkeye geri dönmüş. Birkaç ay önce de burslu okuduğu Yeditepe Üniversitesi’nin tiyatro bölümünden mezun olmuş. Sönmez’in eğitimi bunlarla sınırlı değil. Dünyada mesleğiyle ilgili neler olup bittiğini de merak ediyor; ABD ve İngiltere’de de tiyatro çalışmalarına katılıyor. Çünkü ona göre bu meslek yeniliklere açık olmayı gerektiriyor, nedenlerini de şöyle açıklıyor: “Bir karakteri oynamanız için onu çok iyi tanımış ve anlamış olmanız gerekir. İnsanları daha çok algılamaya, kimin neyi neden yaptığını, hayattaki seçimlerini anlamaya çalışıyorum”. Peki, Sönmez, herkesle kolay iletişim kurup arkadaş oluyor mu? “Soğuğum biraz. İlk kez görenler ‘Soğuk biri, ne söylesek tersleyecek gibi duruyor’ derler ama böyle değilim. Bunun sebebi çekingen olmam aslında. Çocukluğumdan beri kurduğum, ikinci ailem dediğim insanlar, sağlam dostlukları var.” ,

Damla Sönmez (Ceylan German) Resimleri;
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme