26 Nisan 2013 Cuma

Online Otobüs ve Uçak Bileti Bayiliği - Biletbilet.com

Biletbilet.com fiziksel seyahat bilet satışı tecrübesini internete taşıyarak online e-ticaret yapmaya başlayan başarılı bir girişim.
TÜRSAB belgesiyle hizmet veren Biletbilet.com, otobüs biletinin yanı sıra uçak biletlerinin satışlarını gerçekleştiriyor. Şu anda sitede 70 otobüs firması, 200‘den fazla yerli ve yabancı havayolu firması bulunuyor.
3 Adımda Hızlı Bilet, Kolay Bilet!
Kullanıcı arayüzü bakımından sade diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olan Biletbilet.com’un ana sayfasında “Otobüs Bileti”, “Uçak Bileti” ve “Pnr Arama” olmak üzere üç farklı kategori bulunuyor. Siteye giren kullanıcılar kategori seçerek, seyahat edecekleri güzergâhları ve tarihi belirliyor. Daha sonra bilet seçimi yapılarak, satın alınıyor.
Biletbilet.com  “Hızlı Bilet, Kolay Bilet” felsefesini benimsemiş durumda. Siteye girdiğiniz anda 3 adımda ister otobüs ister uçak biletini kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.
Türkiye’de bir ilk! Taksitli satış yapılıyor!
Biletbilet.com’un ödeme süreci sırasında taksitli ödeme seçeneği dikkatimizi çekiyor. Biletbilet.com ayrıcaTürkiye’de ilki gerçekleştiriyor.  Uçak ve Otobüs biletine aynı platformdan taksitle satışa sunan ilk ve tek site olma ünvanını elinde tutuyor. Kullanıcıların otobüs biletlerini4 taksit, uçak biletlerini ise 12 taksite kadar seçeneklerle satın almaları mümkün.
Biletbilet.com tanıtıma ağırlık verecek
Biletbilet.com’un açılışı üzerinden henüz iki ay gibi kısa bir süre geçti. Ancak sitenin ulaştığı ziyaretçi rakamlarını fikir vermesi açısından paylaşalım. Aldığımız bilgilere göre sitenin ziyaret rakamları günlük ortalama 1000‘e ulaşmış durumda.
Kurucuların gelecekteki planlarının başında adwords reklamları, Facebook, Twitter ve sosyal medyayı kullanarak belli kitlelere ulaşmak var. Bunun yanı sıra radyo, minübüs, dolmuş ve billboard reklamları gibi birçok tanıtım projesi de hazırlanmış durumda.
Kurucuların satış hedefiyse altı ay sonunda günlük 1000adete ulaşabilmek.
Online seyahat bileti satışı Türkiye’de yeni bir kategori olmasıyla beraber rekabetin hızla bir arttığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Biletbilet.com,  online kategorideki rekabet ortamında dişli bir oyuncu olarak yer alacağa benziyor.
kaynak: myfikirler.com
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme