23 Nisan 2013 Salı

Ülker 5 Bin Personel İşçi Alımı 2013

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, şirketin 2012 yılı faaliyet raporunu ve 2013 hedeflerini değerlendirmek üzere basın toplantısı düzenledi. Ülker 2013 yılına ilişkin hedeflerinin de paylaşıldığı basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ülker markası bünyesindeki Yıldız Holding’in 2012 yılındaki konsolide brüt cirosu 12,4 milyon lira olarak artış gösterirken faaliyet kar oranının da yüzde 64 artarak 587 milyon liraya ulaştığını açıkladı. Holding çalışan sayısını geçen yıl 30 binden 36 bine çıkardı. Bu yıl bünyelerine yeni dahil olan Şok marketlerde büyüme hedeflerinden söz etti.

Yeni açmayı planladıkları 500’e yakın Şok Marketler için eleman alımlarının müjdesini verdi. Şok Market ve Godiva’nın yurtdışı operasyonlarında görevlendirmek üzere beş bin personel almayı planladıklarının altını çizdi. Ülker, 2013 yılında da büyüme hedefleri çerçevesinde “Yaklaşık 5 bin yeni iş kadrosu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu rakamla çalışan sayımızın 40 binin üzerine çıkacağını düşünmekteyiz” dedi.

Ülker İş Başvurusu formuna buradan ulaşabilirsiniz. Ülker Genel İş başvuru formunu doldurarak açılacak yeni ilanlar için de değerlendirmeye alınabilirsiniz. Yıldız Holding yeni iş ilanlarını duyurduğunda takipçilerimize duyurmaya devam edeceğiz. Facebook sayfamızı takip ederek de yeni iş ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

Ali Ülker 2013 yılında büyüme hedeflerini yüzde 15 olarak belirlediklerini anlattı. Bölge ülkelerde yeni şirketler alarak büyüme hızını arttıracaklarını kaydetti. Godiva’nın bünyelerine dahil edilmesiyle uluslar arası arenada prestij kazandıklarını belirtti. Ali Ülker, spora desteklerinin Yıldız Holding olarak devam edeceklerini, ülke tanıtımına yönelik spor faaliyetlerine daha fazla ağırlık vereceklerini söyledi. Son dönemde kulüplerde oluşan spekülasyon nedeniyle sponsorluktan geri çekildiklerini ifade etti. Bu nedenle sözleşmesi biten Beşiktaş, Tranzonspor ve Bursaspor ile sözleşmeyi yenilemeyecekler. Ancak sözleşme süreleri beş yılın üzerinde olan Galatasaray ve Fenerbahçe ile sözleşmesini yenileyip yenilemeyeceğine günü gelince açıklayacaklarını söyledi.

Sabri ve Asım Ülker kardeşler tarafından 1944′te tek çeşit bisküvi üretimi ve tek bir atölye ile yola çıkan Ülker bugün ülkemizin en büyük şirketlerinden biri haline geldi. Ülker her geçen yıl ürün gruplarını ve üretim kapasitesini arttırarak 80′li yıllarda şirketleri tek çatı altında toplayarak bisküvi atölyesinde başlayan hikayesi Yıldız Holding’in kurulmasıyla kurumsal bir yapıya kavuştu. Günümüzde ise gıda sektöründe Türkiye’nin her noktasına ulaşan yüzlerce çeşit ürünleri ile binlerce kişiye isdihdam olanağı sunan dev şirketlerinden biri haline geldi. Ülkemizin dev markası Ülker günümüzde yaklaşık olarak 29 bin 500 kişiye istihdam sağlayarak, iş arayanlar ve gıda alanında kariyer yapmak isteyenlerin bünyesinde olmak için yarıştığı kurumların başında geliyor.
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme