31 Mayıs 2013 Cuma

2013 Güneş Gözlüğü Modelleri ve Trendleri

Güneş gözlüğü bildiğiniz gibi sadece stilimizi tamamlayan bir aksesuar değil, sağlığımız için de kullanmak zorundayız. O nedenle tarzınıza uygun bir model seçerek, hem şık görünmeli hem de kendinizi korumalısınız. Hazırsanız önümüzdeki sezonun en moda güneş gözlüğü modellerine bir göz atalım;

Yuvarlak Çerçeveli Gözlükler

 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri   moda
2013 ilkbahar/yaz koleksiyonlarında öne çıkan gözlük modellerinden biri yuvarlak çerçeveli olanlar. Acne, Holly Fulton, Jil Sander, Matthew Williamson, Mara Hoffman gibi tasarımcılar küçük, büyük fark etmeden bolca yuvarlak çerçeveli gözlüklere yer verdi. Yuvarlak çerçeveli gözlükleri taşımak zordur, bu nedenle size en uygun gözlüğü bulabilmek için farklı boyutlardaki gözlükleri denemeyi ihmal etmeyin.

Cat Eye Gözlükler

 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri   moda
Cat eye gözlükler zaten devam eden trendler arasında. 2013 ilkbahar/yaz defilelerinde görüyoruz ki, önümüzdeki sezon da popülerliğini koruyacak ve farklı süslemelerle karşımıza çıkacak.

Aynalı Gözlükler

 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri   moda
Aynalı gözlükler de önümüzdeki sezonun gözlük trendlerinden. Podyumda farklı renklerde, farklı boyutlarda aynalı gözlük modelleri vardı. Burberry ise gözlük çerçevelerini, camları ile aynı renkte tuttu.

Süslü Çerçeveler

 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri   moda
2013 ilkbahar/yaz gözlük modellerinin arasında süslü çerçeveler de var. Özellikle Prada’nın çerçevelerini çiçeklerle süslediği gözlükler dikkatleri çekti. Bu süslemelerin dışında desenli çerçeveleri de unutmamak gerek. Önümüzdeki sezon güneş gözlüklerinde klasik leopar deseninden daha fazlasını bulacaksınız.

Büyük Çerçeveler

 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri   moda
Güneş gözlüklerinde öne çıkan bir başka model ise büyük çerçeveliler. Podyumda özellikle çerçevelerinde iki farklı renk kullanılarak tasarlanan gözlüklere yer verildi.

Sıradışı Çerçeveler

 2013 Güneş Gözlüğü Modelleri   moda
Son olarak Fendi, Versace, Angelo Marani gibi tasarımcıların sergilediği ilginç gözlük çerçevelerinden bahsedebiliriz. Farklı şekillere sahip gözlükler, farklı görünmek ve dikkat çekmek isteyenler için yerinde bir tercih olabilir.

görsel: elle.com
kaynak: pemberuj.com
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme