6 Mayıs 2013 Pazartesi

Askerlik Süresi Kısalacak mı 2013 - Askerlik kaç ay olacak

Askerlik Süresi Kısalacak mı 2013 - Askerlik kaç ay olacak haberi...

AK Parti Kızılcahamam Kampı’nda çözüm sürecine atıfla “Terörle mücadelede eskisi kadar askere ihtiyaç olmayacak” değerlendirmesi yapan Erdoğan, “Askerliğin süresinin kısaltılması ile ilgili çalışmamızı sürdürüyoruz” müjdesi verdi. Başbakan yeni bir “bedelli” dönemine ise “Sululuk olur” diyerek kapıyı kapattı.

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı'nın son gününde yüzbinlerce mehmetçiği ve ailesini ilgilendirecek müjdeyi açıkladı. Erdoğan uzun dönem 15 ay, kısa dönem 6 ay olan askerlik süresinin aşağıya çekileceğini belirtti. Edinilen bilgiye göre, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kaan Köksal'ın çözüm sürecinin ardından bu kadar fazla askere ihtiyaç duyulmayacağını belirterek, bedelli askerlikle ilgili yeni bir çalışma olup olmayacağı yönündeki sorusuna Erdoğan şöyle yanıt verdi: "Terörle mücadelede eskisi kadar askere ihtiyaç olmayacak. Bedelliyi daha önce yaptık, tekrardan yapma girişimimiz bunu sulandırmak olur, sululuk da AK Parti'ye yakışmaz. Bununla ilgili, askerliğin süresinin kısaltılması ile ilgili çalışmamızı sürdürüyoruz" cevabını verdi.

UZMAN ÇAVUŞ ÇALIŞMASI
Köksal toplantıda uzman çavuşlarla ilgili bir çalışmayı gündeme getirdi. Uzman çavuşların mesleğe başladıktan 2 yıl sonra KPSS'ye girmeden memurluğa geçiş yaptığını kaydeden Köksal, bu durumun uzman çavuş kadrosunda sıkıntılara neden olduğunu vurguladı. Köksal'ın "KPSS'ye girmeden memurluğa geçiş süresi 2 yıldan 7 yıla çıkarılacak. Bunların sicilinin temiz olması bir kriter olacak. Kurumlara girişlerinde mülakat olacak. Kamuda orman muhafaza ve güvenlik işlerinde öncelik verilecek" bilgisini verdiği belirtildi.haberturk
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme