7 Mayıs 2013 Salı

SAR 223 Türk Piyade Tüfeği Özellikleri Nedir? TE 54 Makineli Tabanca

SAR 223 Türk Piyade Tüfeği özellikleri nedir? ve TE 54 Makineli Tabanca Hakkında Bilgi veren haber yazımızın detayları gurur verici!
Yeni Türk silahları tanıtıldı!

Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği SAR 223 ve makineli tabancası TE 54, İstanbul Çırağan Sarayı'nda tanıtıldı.

Üretici firma Sarsılmaz Silah Sanayi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, silahların ilk ve tek özgün tasarımlar olduğunu belirterek, yeni nesil silahların özelliklerinin, küresel pazarda rekabet edebilecek bütün ortak özelliklerin çok daha üzerinde olduğunu söyledi. Aliş, "Şu an dünyada yapılan en yeni nesil ve teknolojik piyade tüfeğini ürettik" dedi.

'TSK'NIN KULLANDIĞI SİLAHLARINDAN ÇOK FARKLI'
Aliş, TSK'nın kullandığı piyade tüfekleriyle SAR 223'ün farkına yönelik soru üzerine, arada her açıdan çok büyük fark olduğunu, TSK'nın kullandığı piyade tüfeklerinden G-3'ün üretiminin durdurulduğunu, son yıllarda üretilen piyade tüfeklerinin SAR 223'e benzediğini dile getirdi. Silahlarına çok güvendiklerinin altını çizen Aliş, yakın zamanda olmasa bile ilerleyen zamanlarda SAR 223'ün, Kalaşnikof silahlarını tahtından indireceğini, şu anki emsallerinin en üstü olduğunu aktardı.

SAR 223C SAR 223T TÜRK PİYADE TÜFEĞİ ÖZELLİKLERİ:


  • Uzayıp kısalan dipçiğe sahip
  • Lazer noktalayıcı ve flaş ışıklardan, uzayıp kısalan nişangahlara ve gündüz/gece görüş cihazlarına kadar birçok aksesuar takılabiliyor. 
  • 40 mm bomba atar dahil olmak üzere muhtelif savaş aksesuarlarıyla donatılabiliyor, suda çalışabiliyor. 
  • SAR 223C ve SAR 223T olmak üzere iki model üretildi.

TE 54 MAKİNELİ TABANCA ÖZELLİKLERİ
  • Gövde yapıları, kullanım özellikleri, aksesuar kullanımı ve eğitim açısından piyade tüfeğine benzeyen TE 54, 9x19 mm, yakın muharebede kullanılacak, hafif, etkili, atım hızı yüksek ve kolay kullanılabilir bir makineli tabanca olarak tasarlandı.
  • Klasik çalışma yöntemlerinin en güveniliri olan "ani geri tepme" (blow back) prensibiyle çalışıyor.
  • NATO standartlarına göre tasarlanmış Picatinny ray içeren gövde üzerine standart monte tertibatına sahip her türlü aksesuar ilave aparata ihtiyaç duyulmadan hızla monte edilebiliyor.
  • Bu modüler yapı, bu güne kadar en çok üretilip satılmış olan MP 5 makineli tabancaya göre çok önemli bir üstünlük sağlıyor.
-->                           

NOT: RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERLERİNE TIKLAYIN! haberturk
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme