15 Mayıs 2013 Çarşamba

Sarışın Festivali Nedir? Nerde Yapılıyor? Letonya Riga

Letonya Riga Sarışın Festivali Nedir? Nerde Yapılıyor? 10 bin sarışın geçit töreni hakkındaki bir çok detay yazımızın devamında yer almakta;

10 bin sarışın geçit töreni yapacak, 1000 Türk Riga yolcusu olacak. ‘Sarışın Festivali’ için geri sayım başladı, Türk turizm şirketleri fırsatı kaçırmadı. Letonya’nın başkenti Riga’da her yıl Mayıs ayının son haftasında yapılan ‘Sarışın Festivali’, ülkenin her yerinden 10 binlerce sarışın kadının geçit törenine sahne oluyor. ‘Dünyanın en keyifli organizasyonları’ arasında gösterilen ve bizde çok bilinmese de dünyadan oldukça katılım olan ve ilgi çeken bu organizasyona Türkiye’den de 499 euro’ya 3 gecelik tur düzenleniyor.

-->

Akşam'ın haberine göre; Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin, “Festival bilhassa Letonya’da ve diğer ülkelerde açlık ve geçim sıkıntısı çeken kadınlara destek olmak amacıyla düzenleniyor. Festival boyunca yapılan tüm satışlar ve elde edilen gelir ihtiyaç sahiplerine bağışlanıyor” dedi. Tekin, şöyle devam etti: “Festival süresince çeşitli eğlenceler düzenlenerek ki en önemlisi Marilyn Monroe’ya en çok benzeyen sarışın yarışması ve en güzel köpekli sarışın yarışması gibi yarışmalar ve geçit töreni ile yardımlar toplanır ve ihtiyacı olanlara dağıtılır.” şeklinde açıklama yaptı.

Sarışın Festivali Gezi Programı Nasıl Oluyor!

Program THY ile uçak bileti, 3 gece konaklama, şehir turu ve transferleri kapsıyor. Satış fiyatı 499 euro olan bu turda dileyen misafirler ülkenin farklı yerlerini görme ve eğlencelere de katılma fırsatı da buluyorlar.

Şanslı Türkler, 10 bin Letonyalı sarışınla birlikte ‘festival’ gibi 3 gün geçirecek. Mayısın son haftası Riga’da düzenlenecek Sarışın Festivali’ne gitmek isteyen 1.000 Türk, 3 gece için 499 euro ödeyecek.

Letonya  Sarışın Festivali Resimleri
 
 
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme