18 Temmuz 2013 Perşembe

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde Cas kararı

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde Cas kararı yürütmeyi durdurdu!


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım canlı yayında açıkladı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın, Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğini açıkladı. Borsaya yapılan açıklamada ise 2 yıl men yönündeki kararın yürütmesinin CAS tarafından durdurulduğu bildirildi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın yarınki kuradan itibaren Şampiyonlar Ligi'nde devam edeceğini açıkladı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Sevgili Fenerbahçeliler hepinize iyi günler diliyorum. Bugün Fenerbahçe adına önemli gelişmeler olmakta ve bunları sizlerle paylaşmak için bu programa katıldım. 2 yıldır süren bu şike ve teşvik sürecinde hepimiz çok üzüldük, üzülüyoruz da. Hak etmediğimiz şeyleri yaşadık, yaşıyoruz da. Dün futbolcularımızın açıklamalardı, taraftarlarımızın, kongre üyelerimizin, divan üyelerimizin bize olan desteklerinden dolayı hepsine, Fenerbahçe Camiasına kısaca teşekkür ediyorum" dedi.
"FENERBAHÇE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE YOLUNA DEVAM EDECEKTİR"
Yıldırım, "İçeride hainler de var ama bunlar zaman içerisinde temizlenecektir. Şunu bilin tüm Fenerbahçeliler: Fenerbahçe Futbol Takımı, bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde, yarın başlayacak olan kurayla beraber yoluna devam edecektir. Fenerbahçe Camiasına hayırlı olsun. Burada hem yabancı olan Martens Grubu avukatlarına, hem de bünyemizde olan yönetici arkadaşlarımız Tolga Bey, Abdullah Bey, Şekip Bey ve diğer avukatlarımıza da teşekkür ediyorum" diye konuştu.
"HAKLI OLDUĞUMUZU TÜM TÜRKİYE VE DÜNYA GÖRECEKTİR"
Aziz Yıldırım, "Bu mücadele sonuna kadar devam edecek ve Fenerbahçe'nin haklı olduğunu da hem bütün Türkiye hem de Dünya görecektir. Hepinize hayırlı olsun diyorum, iyi günler diliyorum" diyerek sözlerine son verdi.
Fenerbahçe tarafından KAP'a yapılan açıklamada, "UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur" denildi.


Aziz Yıldırım'ın açıklaması ne anlama geliyor.
Fenerbahçe'nin 2, Beşiktaş'ın ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, iki kulüp de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurdu. CAS da dün yaptığı resmi açıklamayla iki kulübün başvuru dilekçelerinin kayda alındığını bildirdi.

Bu gelişmenin ardından UEFA; Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki nihai kararını vermesi için CAS'a 3 tarih verdi. UEFA tarafından CAS'a gönderilen yazıda "İki kulüple ilgili kararınızı 30 Temmuz, 8 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinden birinde verebilirsiniz" denildi. Söz konusu tebligatlar kulüplere de gitti.

Yani bu tarihleri kulüpler de kabul ederse işleyiş normal seyrinde gidecek. İki takım da Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kuralarına katılabilecek. Hatta maçlara bile çıkabilecek.


Fenerbahçe Kulübü'nden Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP)  yapılan açıklama şöyle:
"UEFA Tahkim Kurulu'nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur."
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme