13 Temmuz 2013 Cumartesi

Yiğit Bulut kimdir? Başbakan baş danışmaşnı

Yiğit Bulut kimdir? Başbakan baş danışmaşnı Yiğit Bulut kim,kariyeri,biyografisi,nereli,kaç yaşında hakkında bilgiler içeren kimidir biyografi sayfamızın bugünkü konuğu ekonomist gazeteci ve Başbakanlık baş danışmanı Yiğit Bulut


Yiğit Bulut Hayatı;

Yiğit Bulut,, finans analisti, bankacı. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır. Yiğit Bulut, Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenidir. CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans Gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcısı ve sunucusudur. Ayrıca Gazete Habertürk'te köşe yazarlığı yapmaktadır. Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Aynı zamanda Aydın Doğan'ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek'in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Bulut ile evli iken 2010 yılında boşanmıştır. Babası Adalet Partisi'nden 1977 yılında Edirne milletvekili seçilen Mustafa Bulut'tur.

Kariyeri

Bulut, Kanal 6, Kanal E, CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Son olarak 2010'da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi. Bununla birlikte Gazete Habertürk'teki köşesinden yayınladığı yazıları da sona ermiş oldu. Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaştı ve 24 kanalının genel yayın yönetmenliğine getirildi. Ayrıca Star gazetesinde yazmaya başladı. 2009'da Habertürk TV'de başlattığı "Sansürsüz" adlı tartışma programını, 24 TV'de sundu.Son olarak TRT haberde ''Derin Analiz'' programını sunuyor ve başbakanlık baş danışmanlığı yapıyor.

YİĞİT BULUT KAÇ LİRA MAAŞ ALIYOR HABERİ İÇİN TIKLAYINPaylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme