31 Ağustos 2013 Cumartesi

Cihangir'deki Renkli Merdiyenler - Gökkuşağı Renginde Rengarenk Boyanan Merdiven Resimleri

Cihangir'deki Renkli Merdiyenler - Gökkuşağı Renginde Rengarenk Boyanan Merdiven Resimleri ve Cihangir'de Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağının renklerine boyanan renkli merdivenler hakkındaki haber yazımız bu sayfamızda...


Cihangir'de Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağının renklerine boyanan merdivenler, tekrar gri renge boyanmıştı.  Tepkiler üzerine gece gelen Beyoğlu Belediyesi'nden işçiler, merdivenleri tekrar gökkuşağı renklerine boyadı.
Bu sabah yeni bir güne uyanan Cihangirliler merdivenlerin tekrar gökkuşağı rengine boyandığını gördü. Bazı vatandaşlar ve turistler merdivenlere yoğun ilgi gösterdi, hatıra fotoğrafları çektirdi.
Bir vatandaş, "Griye boyanması gereksiz tepkisel bir durum. Böyle olması çok daha keyifli ve eğlenceli. Beyoğlu'na yakışan bir durum" dedi.

PLESİBİT UYGULANACAK
Ahmet Misbah Demircan, Fındıklı semtindeki gökkuşağı rengine boyanan merdivenlerin rengiyle ilgili mahallede küçük bir plesibit yapacaklarını açıkladı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Fındıklı’da Cihangir ve Karaköy’e gidilmesini sağlayan merdivenlerin bir vatandaş tarafından rengarenk boyanması, ardından belediye ekiplerince tekrar griye boyanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Merdivenlerin rengi konusunda mahallede plesibit uygulanacağını söyleyen Demircan, ’’Renkli Merdivenlerle ilgili ön çalışmalarımızı tamamladık. Mahalleliyle bir araya gelip konuyu tartışacak, minik bir plebisit yapacağız. Benim oyum evettir. Mahalle sakinlerimizin de öyle olacağını umuyorum. Beyoğlu’nda renkli merdivenler dönemi başlayacak diyebilirim. Böyle güzel projeleri olanlar lütfen benimle ya da belediyemizle irtibata geçsinler. Vatandaşımızdan kabul alalım uygulayalım’’ dedi.

ihangir'de Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından gökkuşağının renklerine boyanan merdivenler, gri renge boyanmıştı.Beyoğlu Belediyesi merdivenleri yeniden gökkuşağı renklerine boyadı.


Beyoğlu Fındıklı'daki Cihangir'e çıkan Salı Pazarı Yokuşu merdivenleri, Beyoğlu Belediyesi ve mahalle sakinleri tarafından yeniden gökkuşağı renklerine boyandı.

BELEDİYE-MAHALLELİ BOYADI
Beyoğlu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Fındıklı-Cihangir arasında Salı Pazarı Yokuşu'ndaki merdivenlerin, kamuoyunu meşgul eden renk tartışmasına konu olduğu hatırlatıldı.
Hüseyin Çetinel isimli mahalle sakini ve bir grup mahallelinin, belediye ve semt sakinleriyle iletişim kurmadan kendi inisiyatifleriyle merdivenleri boyadığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
"Belediyemiz birimlerine gelen şikayetler üzerine, ilgili birimimiz izinsiz boyamalara yaptığı rutin uygulamayı, bu merdivenlere de uygulamış, merdivenlerin rengi 29 Ağustos tarihinde, zemin rengine dönüştürülmüştür. İlgili birimimizin bu uygulaması yoğun bir tartışmayı beraberinde getirmiştir. Konu, başkanlık makamına arzedilmiştir. Başkanlık makamı yaptığı incelemeden sonra, semt sakinlerinin onayı alınmak kaydıyla merdivenlerin renklendirilebileceği kanaatine ulaşmıştır. Bu kanaat gerek sosyal medyada gerek televizyon programlarında kamuoyu ile paylaşılmıştır.

BAŞKANDAN GECE TOPLANTISI
Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın katılımıyla ilk renklendirmeyi yapan Hüseyin Çetinel ve diğer mahalle sakinleriyle 30 Ağustos tarihinde geç saatlerde bir toplantı yapılmıştır. Merdivenlerin tekrar renklendirilmesi bu toplantıda kararlaştırılmıştır. Mahalle sakinleri, muhtelif grupların yaptığı eylem çağrılarının mahalleyi olumsuz etkileyeceğini gerekçe göstererek, boyama işleminin hemen gerçekleştirilmesi yönünde görüş bildirmişlerdir. Mahalle sakinleri ve belediye personelimiz, 30 Ağustos gecesi, 2 saatlik bir çalışmayla merdivenleri renklendirmişlerdir."

DEMİRCAN: BAŞKA MERDİVENLERE DE...
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan twitter hesabından önceki gece de konuyla ilgili şunları yazdı:   

Fındıklı Cihangir arasındaki merdivenlerin rengarenk boyanması orjinal ve güzel bir proje. Şahsen bu projeyi hem bu merdivenlerimizde hem de Beyoğlu'ndaki başka merdivenlerimizde uygulayabileceğimizi düşünüyorum.

Buna karşılık, süreçleri tamamlanmamış orada yaşayanlara sunulmamış bir projeyi uygulamak en azından şık olmaz.

Bir vatandaşımız şahsi bir karar almış böyle güzel bir projeyi Beyoğlu'a kazandırmış bulunuyor. Lakin ciddi bir usul hatası yapılmış.Belediyeye müracaat edilmediği gibi orada yaşayan vatandaşlarımıza da proje aktarılmamış, mahalleli ve kurallar ihmal edilmiştir.Bunun içindir ki belediye birimlerimize şikayetler yapılmış, bu şikayetleri dikkate alan arkadaşlarımız renkleri kapatmak zorunda kalmıştır.
Renkli Merdivenlerle ilgili ön çalışmalarımızı tamamladık. Mahalleliyle bir araya gelip konuyu tartışacak, minik bir plebisit yapacağız.Benim oyum evettir. Mahalle sakinlerimizin de öyle olacağını umuyorum. Beyoğlu'nda renkli merdivenler dönemi başlayacak diyebilirim.Böyle güzel projeleri olanlar lütfen benimle ya da belediyemizle irtibata geçsinler. Vatandaşımızdan kabul alalım uygulayalım.

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme