7 Ağustos 2013 Çarşamba

Elena Kimdir? Nina Dobrev Kim biyografisi - The Vampire Diaries (cnbc-e)
Elena Kimdir? Nina Dobrev Kim biyografisi Elena nereli kaç yaşında resimleri  cnbc-e kanalında yayınlanan The Vampire Diaries (Vampir Günlükleri ) adlı dizide başrolde Elena karakterini canlandıran Nina Dobrev hakkında bilgi...

Nina Dobrev (Elena) Kimdir;
(Bulgarca: Нина Константинова Добрева – 9 Ocak 1989) Bulgar-Kanadalı oyuncu, müzisyen, ve model şu anda Atlanta, Georgia’da yaşıyor. Degrassi: The Next Generation’da 6. sezondan itibaren bekar genç bir anne olan Mia Jones’u canlandırdı. Halen The Vampire Diaries isimli Tv dizisinde Elena Gilbert ve Katherine Pierce rolünü canlandırıyor.

Gençliği

Dobrev, Sofya,Bulgaristan’da doğdu ve iki yaşında iken ailesiyle Kanada’ya taşındı. İş için Atlanta,Georgia’ya taşınana kadar Toronto,Ontario’da yaşadı. Babası bir bilgisayar uzmanı annesi ise bir sanatçıdır. Alexander isminde mühendislik okuyan bir ağabeyi var. Dobrev, Scarborough,Ontario’da J. B. Tyrrell Sr. Public School ve Wexford Collegiate School for the Arts okullarına devam etti. Nina Dobrev çok genç yaşta dans,jimnastik,müzik,tiyatro,görsel sanatlar ve oyunculuk alanında büyük bir gayret ve yetenek gösterdi. Toronto’da birçok yetenek ajansı tarafından keşfedildiği yer olan Dean Armstrong oyunculuk okuluna devam etti.

Kariyeri

Modellik işleri,reklamlar derken Nina Dobrev kendini oyunculuk seçmelerinin içerisinde buldu. Kısa bir süre sonra Fugitive Pieces, Away from Her, Never Cry Werewolf, ve televizyon dizisi Degrassi: The Next Generation’da rol aldı. Amerikan CTV kanalında yayınlanan The American Mall isminde bir MTV sinemasında yer aldı. Şimdi The CW kanalında yayınlanan The Vampire Diaries isimli televizyon dizisinde Elena Gilbert adında iki vampir kardeş arasında kalmış bir insan rolünü ve intikama susamış kibirli vampir Katherine Pierce’ı canlandırıyor.

Özel hayatı

Dobrev, Toronto’da Wexford Collegiate School for the Arts’a mezun olana dek devam etti. Bundan sonra Toronto’da Ryerson University ‘de sosyoloji eğitimi almaya başladı ancak 2008′de oyunculuk kariyerini devam ettirme kararı dolayısıyla okulu bırakmıştır.

Oyuncu Olduğu Filmler

Perks Of Being A Wallflower (2012)
The Perks Of Being A Wallflower (2012)  (Candace)
The Killing Game (2011)
American Empire (ı) (2011)
The Roommate (2011)  (Maria)
Degrassi Goes Hollywood (2009)
Savaşın Kalbinde (2009)
Büyük Hata (2009)  (Anna)
The American Mall (2008)  (Frannie Sibley)
Never Cry Werewolf (2008)  (Loren)
Henüz Erken (2007)  (Jessica Carpenter)
The Poet (2007)  (Rachel)
Fugitive Pieces (2007)
How She Move (2007)
My Daughter’s Secret (2007)

Seslendirdiği Filmler

Merry Madagascar (2009)

Oyuncu Olduğu Diziler

Vampir Günlükleri Sezon 3 (2012)  (Elena Gilbert)
Vampir Günlükleri Sezon 2 (2011)  (Elena Gilbert)
Vampir Günlükleri Sezon 1 (2009)  (Elena Gilbert)

Nina Dobrev Resimleri;Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme