29 Ağustos 2013 Perşembe

IMEI Numarası Nedir? hakkında bilgi

IMEI Numarası Nedir? hakkında bilgi; Her cep telefonuna yüklenen koda IMEI numarası denir. IMEI numarası tıpkı bizim TC kimlik numaramız gibi telefonların kimliğini oluşturan numaralardır. Tektir ve kopya edilmesi yasaktır. IMEI numarasının takip edilmesiyle bir cihazın nerede olduğu rahatlıkla anlaşılabilir ve o telefona ulaşılabilir.

Telefona sim kart takılıp kullanılmaya başlandığın an yer takibi yapılabilir. Bunu sağlayan da IMEI numarasıdır. Böylelikle çalınan telefonların nerede olduğunu anlamak da daha kolay bir hal almıştır. Telefon yurtiçi ya da yurtdışı farketmez nerede çalınırsa çalınsın bu IMEI numarasıyla yer tespiti yapmak mümkündür. IMEI numarasıyla kaçak telefonlar da tespit edilebilmektedir.

IMEI numarasını öğrenmek için *#06# tuşlarını telefonumuzda tuşlamak yeterli olacaktır. Bunu öğrenerek bir yere kaydetmek ilerde çok işimize yarayacaktır. Nedirkimdirbilgilen.. Telefonumuz çalınsa bile bu numara sayesinde tekrar bulabilir ve geri alma şansına sahip olabiliriz. Yeni aldığınız bir telefonun kaçak olup olmadığını da bu numara sayesinde öğrenmek mümkündür. IMEI numaranızın klonlanıp klonlanmadığını da sürekli kontrol etmeniz faydalı olacaktır.


Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme