6 Ağustos 2013 Salı

Kesha Rose Sebert kimdir? rapçi apaçi Ke$ha kim hakkında bilgi
Kesha Rose Sebert kimdir? rapçi Kesha biyografisi hayatı kariyeri apaçi Ke$ha kim hakkında bilgi

Kesha Rose Sebert Kimdir?

Kesha Rose Sebert, 1 Mart 1987de Los Angeles’de doğmuştur. Çoğu zaman “Ke$ha” olarak tanıtılan Kesha, 2007′den beri müzik dünyasında yer almaktadır. Kesha’nın 2 erkek kardeşi var. Kesha’nın ve kardeşlerinin babası belli değil annesi Pebe Sebert öyle söylemiş. Kesha’nın küçüklüğü maddi sıkıntılar içinde geçmiş.

Kesha Rose Sebert Biyografisi;
Daha 18 yaşındayken Amerikalı süper prodüktör Dr. Luke ile plak ve yayıncılık şirketi ile anlaşma imzaladı. 2008 yılında Britney Spears’ın Circus albümünde yer alan “Lace and Leather” şarkısında arka vokalde yer alan Kesha, yine aynı yıl Katy Perry’nin liste başı şarkısı “I Kissed a Girl”ün video klibinde yer aldı. Kesha yine The Veronicas’ın “This Love” adlı şarkısının sözlerini yazdı. Kesha, Tik Tok adlı hit şarkının sahibidir. Bu şarkıyla ülkemizde dahil birçok ülkeyi kasıp kavurmuştur.

Kesha Rose Sebert Kariyeri;
Paris Hilton’un ”Nothing in the world”, The Veronicas’ın ”This Love” şarkılarında da Kesha’nın imzası vardır.
Aslında Kesha’nın ilk çıkış şarkısı ”Backstabber” olacaktı. Hatta şarkıya klip bile çekildi. Fakat sonradan verilen bir kararla, çıkış şarkısının Tik Tok olmasına karar verildi. Perez hilton daha sonra Backstabber klibini internet sitesinde yayınladı.

20 (’09 lıyıaqn Nzrevxnyı enc ‘);şarkıcısı Flo Rida ile yaptığı Right Round adlı düet, Amerika’da bir hafta içinde 630,000 kez indirilerek, Amerikan müzik tarihinde bir hafta içinde dijital olarak en çok indirilen şarkısı oldu.

1 Ocak 2010 tarihinde yayımladığı “Animal” adlı ilk solo albümü, Amerikan albüm listesinde bir numaradan giriş yaptı. Bu albümden çıkan ilk tekli Tik Tok da aynı şekilde Amerikan müzik listesinde bir numarada yer aldı. Sanatçı, ikinci tekli olarak 3oh!3 ile beraber kaydettiği “Blah Blah Blah” adlı şarkıyı seçti.
Kesha’nın ilk ödülü, 2010 yılında aldığı MTV EMA – En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı ödülüdür. Ayrıca bunun dışında 5 Adet Billboard Ödülü de vardır. Kesha sahne performanslarına da çok önem veriyor ve bunun için çok çalışıyor.

Kesha, kendisine has tarzı olan şarkıcılardan biridir. Genelde eleştirmenler tarafından rüküş olarak seçilse de, Kesha bunu kendisine dert etmiyor. Turkuaz mavisi Ruj, Kesha’nın olmazsa olmazı! Her zaman çantasında rujunu eksik etmediğini belirten Kesha, en sevdiği ruj renginin de turkuaz mavisi olduğunu söylüyor. Kesha’nın yüzü çilli. Fakat Kesha, yaptığı makyajla çillerini kapatmak yerine onların daha da güzel gözükmesini sağlıyor. Özellikle konserlerinde göz boyası sürmeyi ihmal de etmiyor. Kıyafetlerini seçerken de tek bir elbise giymek yerine, birçok parçadan oluşan kıyafetleri giymeyi tercih ediyor.

Yer aldığı projeler:
2009: “Right Round” (Flo Rida ve Kesha)
2009: “Touch Me” (Flo Rida ve Kesha)
2009: “My First Kiss” (3oh!3 ve Kesha)

Kesha Rose Sebert (apçi apaçi Ke$ha) Resimleri;
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme