28 Ağustos 2013 Çarşamba

KPSS 2013 Öğretmen atamaları tarihi ne zaman? Hangi branştan kaç öğretmen atanacak MEB

KPSS 2013 Öğretmen atamaları tarihi ne zaman? MEB Hangi branştan kaç öğretmen ataması yapacak haberi bu sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı, KPSS 2013 Öğretmen atamaları tarihi belli oldu.Hangi tarihte hangi branştan kaç öğretmen atanacak? 

Aylardır öğretmen adayları atanmayı bekliyor. KPSS açıklandı, sıralama sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin atanacakları tarihte açıklandı ancak hangi branştan kaç öğretmen alımı yapılacağı hala belli değil. Öğretmen adayları hangi branştan kaç öğretmenin alınacağını merak ediyor. Toplamda 40 bin öğretmen alımı yapılacak. Öğretmen atamaları ise 9 Eylül tarihinde olacak

Ağustos ayını geride bırakıyoruz. Öğretmen adayları atanmak için artık gün sayıyor. 9 Eylül tarihine sayılı günler kadlı. Öğretmenler ne zaman atanacakları için sabırsız. Milyonlarca branş öğretmen kendi bölümlerinden kaç öğretmen atanacağını merak ediyor.. Puanlar alındı. Öğretmen adayları bir an önce atanmak için sabırsızlanıyor.  Öğretmen atamaları 9 Eylül'de yapılcak. Hangi branştan kaç öğretmenin atancağı belli değil. Sınıf öğretmeni, tarih öğretmeni, edebiyat öğretmeni, matematik öğretmeni, coğrafya öğretmeni, sosyal bilgiler öğretmeni, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni, bedeb eğitimi öğretmeni ...

Kimi öğretmenin hayalinde çalıkuşu olmak var, kimisinin hayalinde öğrencilerinin en sevdiği öğretmen olmak var. Milyonblarca öğretmen adayı hayallerini kurdukları mesleklerin en kutsalı olan öğretmenlik görevini yerine getirmek için bekliyor.

KPSS 2013 öğretmen atamalarının yapılacağı tarih belli oldu. Öğretmen atamaları 9 Eylül'de yapılacak. KPSS 2013'te hangi branştan kaç öğretmen atanacak? KPSS 2013 hangi alandan kaç öğretmen ataması yapılacak? KPSS 2013 öğretmen atamaları tarihi, atama günü ve atanacak branş sayısı.

Milyonlarca öğretmen adayı bu haberi bekliyordu. Öğretmen adaylara müjde dün akşam Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. Öğretmen atamaları ne zaman belli olacak? Öğretmen adayları günlerdir bu sorunun cevabını merak ediyor. Öğretmen atamaları belli oldu. Öğretmen atamaları tarihi 9 Eylül'de yapılacak. Öğretmenler bu habere kilitlendi.

Yıllardır atama bekleyen 300 bin öğretmen var. Atanamayan öğretmenler KPSS 2013 öğretmen atamaları ve kontenjanlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. MEB Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı konu hakkında herhangi bir açıklama yaptı mı? 2013 KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı öğretmenlik atamaları başladı mı? Binlerce kişi bu haberi bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dabn beklenen KPSS 2013 haberi bakanın müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. Atanamayan öğretmenler en az 200 bin öğretmenin atanmasını istiyordu ama bu talep yerine gelmeyecek. Atanma sayısı bu yıl sadece 40 ile sınırlı kalacak. KPSS 2013 atamalarının ne zaman ve ne şekşilde yapacağını merak eden öğretmenlerin beklediği açıklama geldi. KPSS 2013 öğretmen atamalarının 9 Eylül 2013 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı aşamasında flaş bir gelişme meydana geldi. Haftalardır KPSS 2013 öğretmen atamaları ve kontenjanları açıklaması bekleyen öğretmen adayları, bekledikleri haberi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'den aldı. sosyal bilgiler öğretmenliği, Müzik öğretmenliği, matematik öğretmenliği, sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, , beden eğitimi öğretmenliği,  fen bilgisi öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, resim öğretmenliği, okuyanlar ve bu bölümden mezun olarak atama beklemeye başladı. KPSS 2013 puanlarına göre atama yapılacak! Milli Eğitim Bakanlığı bu konu hakkında öğretmenler tarafından çok eleştiri olmuştu. Atama bekleyen 300 bin öğretmen 40 bin sayısının komik olduğunu ve okularda öğretmene ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

YUSUF TEKİN'İN AÇIKLAMASIÖzel bir televizyon kanalına konuk olan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarının yapılacağı tarihi açıkladı. 40 binin üzerinde öğretmen alınacağının daha önceden açıklandığını hatırlatan Tekin, kontenjanların dağılımını yaparken adil olmaya çalışacaklarını dile getirdi.

ATAMALAR 9 EYLÜL'DEBu yıl 8. ve 12. sınıflara daha önem vereceklerini dile getiren Tekin, bu iki sınıftaki branşları biraz daha öne çıkarmayı düşündüklerini belirtti. Tekin ayrıca kontenjanların özür grubu atamalarından sonra açıklanacağını ifade ederken, öğretmen atamalarının büyük ihtimalle 9 Eylül tarihinde yapılacağını sözlerine ekledi.

Diğer taraftan; Sivas"ın Suşehri ilçesinde emekli bir öğretmen, evinin inşaat çalışmaları sırasında ortaya çıkan 97 yıllık top kovanı ile birlikte, öğretmenlik yıllarında köylerden bulduğu tarihi materyalleri ilçe kaymakamlığına hediye etti.

Emekli öğretmen İlyas Ege, Kemalpaşa Mahallesi"nde kardeşi Adem Ege tarafından yaptırılan evin hafriyat çalışmaları esnasında üzerinde 1916 tarih yazılı Alman marka top mermi kovanı buldu.

Top mermi kovanı ile birlikte, amatör balıkçılık yaptığı dönemlerde Küçükgüzel köyü yakınında bulunan Kılıçkaya Baraj gölü kenarında bulduğu 3 adet kandil, Amizoz Krallığına ait bir madalyon ve Roma dönemine ait bir adet metal paranın, ilçede bulunan Kültür Merkezinde sergilenmesi için Suşehri Kaymakam Vekili Yavuz Gül"e teslim eden Ege, Suşehri"nde artık bir müze oluşturulması gerektiğini söyledi.

Suşehri tarihinin çok eski yıllara dayandığını, birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Ege, "Bununla ilgili küçük çaplı bir tarih kitabı yazdım. Ayrıca ilçenin tarihi ile ilgili birçok dergilerde söyleşilerim oldu. Tabi ki bu teslim ettiğim malzemeleri bir anda bulmadım. Uzun yıllara dayanıyor. Ama en son kardeşim Adem Ege"nin ev hafriyatı esnasında 97 yıllık top mermi kovanı ortaya çıkınca, bu materyallerin evde değil, ilçedeki kültür merkezinde sergilenmesini istedim" dedi.

Bu tür eski malzemelerin ilçede birçok vatandaş da olabileceğini söyleyen Ege, "Bizler bir vesile olalım ve ilk başlangıcı yapalım.İnşallah duyarlı diğer vatandaşlarımızda buna benzer malzemeleri Kaymakamlığımıza getirirse, inanıyorum ki Suşehri"nde bir müze oluşacaktır. İlçemizde de böyle bir müzenin oluşmasını çok arzuluyorum" dedi.

Suşehri ile ilgili bir tarih kitabı hazırladığını söyleyen Ege, "1996 yılında emekli olduktan sonra, kendimi ilçeme adadım. Tarihi çok sevdiğim için Suşehri"nin tarihi ile ilgili birçok araştırma yaptım ve Bu bilgilerimi, "Suşehri"nin coğrafyası, Tarihi ve Gelenekleri" adlı kitaba yansıttım. Bu kitabımı İl Kültür Müdürlüğü"ne teslim ettim. Onay alınması durumunda bu kitabımın yayınlanmasını sağlayacağım" dedi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ KALDIRILMALI

Lise Mezunu Öğretmenler Var

" İşin komik yanı ise bu ücretli öğretmenler, öğretmenlik eğitimi almamış kişiler oluyor. Yani talep durumuna göre önlisans at yetiştiriciliği bölümünden mezun olan ya da liseden elektirik bölümünden mezun olan kişiler, okullarda sınıf öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği yapabiliyor ."

"Ücretli öğretmenler ucuz iş gücü oldukları için tercih ediliyor. Fakat çocukların alacağı eğitim ve atanamayan öğretmenler düşünülmüyor. Ücretli öğretmenlere düzenli maaş değil saatlik ücret ödeniyor.Bu yıl saat ücreti 7.8 TL olarak belirlendi. Hiç kesinti yapılmaması halinde aldıkları maaş 850 TL. Bununla da kalmıyor sigorta primleri 15 gün üzerinden yatıyor. Resmi tatiller, kar tatilleri ve diğer tatiller maaştan kesildiğinde ellerinde asgari ücret gibi bir rakam geçiyor. Ayrıca tüm angarya işler de bu öğretmenlere yaptırılıyor"

Hükümet atama bekleyen öğretmenlere bütçe yok diyor. Fakat her sene en az 50.000 ücretli öğrenmen atıyor. Bu yıl ise en az 81.000 ücretli öğretmen atayacak. Biz bu ücretli öğretmenler yerine 20.000 kadrolu öğretmen atanmasını istiyoruz. 4+4+4 eğitim sistemi için de en hayırlısı budur ."

Sınıf öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği, müzik öğretmenliği, beden eğitimi öğretmenliği, matematik öğretmenliği, sosyal bilgiler öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, resim öğretmenliği, fen bilgisi öğretmenliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğretmen adayları KPSS 2013 haberlerini ilgiyle takip ediyor .

Beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'den geldi. Yusuf Tekin, hangi bölümden kaç kişinin atanacağını henüz açıklamadı, ancak tarihleri açıkladı. Öğretmen atamaları 2013 yılında 9 Eylül tarihinde yapılacak.

Öğretmen adaylarının gergin bekleyişi nihayet sona erdi. Tercih dönemlerinin ardından atamaların 9 Eylül'de yapılacağını açıklayan Yusuf Tekin, adayların yüreklerine adeta su serpti.

sondakika.com
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme