3 Ağustos 2013 Cumartesi

Necmettin Kalkan kimdir? Yeni Hakkari Valisi Biyografisi
Necmettin Kalkan kimdir? Yeni Hakkari Valisi Biyografisi,Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzaladığı kararname ile Hakkari Valiliği'ne atanan eski Artvin Valisi Necmettin kimdir?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün imzaladığı kararname ile Hakkari Valiliği'ne atanan eski Artvin Valisi Necmettin kimdir?

NECMETTİN KALKAN KİMDİR?

 1967 yılında Malatya'da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Vefa Lisesi ve Malatya Kubilay Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl stajını tamamlayarak, İstanbul Barosu'ndan Avukatlık Ruhsatını aldı. 1989 yılında Elazığ Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığı'nda göreve başladı. 1990 yılında 1 yıl süre ile yabancı dil öğrenimi ve yerel yönetim incelemeleri için İngiltere'de bulundu. Şuhut Kaymakam Vekilliği, Sütçüler Kaymakamlığı, Sason Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Rize-Pazar Kaymakamlığı, Kocaali Kaymakamlığı ve Kocaeli Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008 yılında Kurucu Kaymakam olarak atandığı, İstanbul’un yeni ilçelerinden Sancaktepe Kaymakamlık görevini yürüttü. İngilizce bilen Kalkan, Diş Hekimi Hatice Hanımla evli ve iki çocuk babasıdır. Görev yaptığı ilçelerde devlet-vatandaş işbirliği ile yürüttüğü eğitim ve sağlık projelerinin yanı sıra, mesleki vakıf ve dernek ile TURING üyesidir. 

AB projeleri kapsamında, ‘‘Mülki İdare Amirlerinin Temel Hak ve Özgürlüklerin Korunmasındaki Rolü’’ projesi kapsamında, Eğiticilerin Eğitimi Seminerine katılmış, İnsan Hakları Bağlamında Mülki İdare Amirlerinin Kolluk Denetim ve Gözetim Kapasitelerinin Arttırılması Seminerinde moderatörlük görevini yürüttü.

 Avrupa Konseyi Proje Ofisinin ’’Türkiye’de İnsan Hakları Reformlarının Uygulanmasına Destek Projesi’’ kapsamında İtalya’ya çalışma ziyareti, Carrabinieri’de inceleme ve toplantılara katıldı.

 ‘‘Afet Yönetimi Projesi’’ kapsamında Japonya’ya 1 ay süreli çalışma ziyaretinde bulundu.


haberaj.com
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme