31 Ağustos 2013 Cumartesi

Tuba Büyüküstün Kimdir, Hayatı, Nereli, Kariyeri, Resimleri
Bu gün biyografi sayfamızın ünlüsü güzel oyuncu Tuba Büyüküstün,  bu sayfada hayranlarının en çok merak ettiği sorular olan;Tuba Büyüküstün kimdir, biyografisi hayatı,nereli Büyüküstün kaç yaşında kariyeri nedir,Tuba Büyüküstün geçliği eski hali,eşi, hangi dizilerde ve filmlerde rol aldı gibi önemli soruları ve cevaplarına yer verdik.


Tuba Büyüküstün Kimdir
Tuba Büyüküstün, (d. 5 Temmuz, 1982 İstanbul), Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken reklam filmlerinde rol aldı. Üniversiteyi bitirdikten sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde oyunculuğa başladı.

Tuba Büyüküstün Biyografisi ve Kariyeri
2003 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Sultan Makamı adlı dizinin son 4 bölümünde oynarak, dizi oyunculuğuna başladı.

2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Çemberimde Gül Oya adlı dizide Zarife karakterini canlandırarak adından söz ettirdi. Yine aynı yıl Cemal Şan’ın yönettiği Gülizar adlı televizyon filminde Gülizar karakterini canlandıran Büyüküstün, bu rolüyle Sırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. 2005 yılında Aydın Bulut’un yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Ihlamurlar Altında adlı dizide Bülent İnal ve Sinan Tuzcu ile başrolü paylaşarak, büyük bir çıkış yaptı.

Tuba Büyüküstün'ün Rol Aldığı Projeler (Diziler Filmler)
Aynı yıl Babam ve Oğlum adlı sinema filminde Aysun karakterini canlandırarak bir kez daha Çağan Irmak’la çalıştı ve sinemaya adım attı. 2006 yılında Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği Sınav adlı sinema filminde oynayan Büyüküstün, bu filmde ünlü oyuncu Jean-Claude Van Damme ile çalışma fırsatı yakaladı. 2007 yılında Antakya’da çekilen, Cevdet Mercan’ın yönettiği ve Kanal D’de yayınlanan Asi adlı dizide Murat Yıldırım ve Çetin Tekindor’la başrolü paylaştı. Aynı yıllarda Çemberimde Gül Oya, Ihlamurlar Altında,Asi gibi dizilerinin Arap televizyonlarında gösterilmesiyle birlikte, Ortadoğu’da büyük bir üne kavuştu ve Türk dizilerinin yurt dışına ihracında önemli bir rol oynadı.

Başrolünü oynadığı Asi dizisi 67 ülkedeki izlenme oranlarıyla, 51. Monte-Carlo Televizyon Festivali’ndeEn İyi Pembe Dizi kategorisinde aday gösterildi. 2010 yılında Yusuf Kurçenli’nin yönettiği Yüreğine Sor filmiyle sinemada ilk başrolünü oynadı. Daha sonra atv’de yayınlanan Gönülçelen adlı dizide, Cansel Elçin’le birlikte başrolü paylaştı. 2013 yılının ilk günlerinde, Star TV’de yayınlanmaya başlayan 20 Dakika adlı dizide İlker Aksum ile birlikte başrolü paylaşarak 1,5 yıl ara verdiği ekranlara geri dönmüş oldu.

Tuba Büyüküstün nasıl ünlü oldu? Tuba Büyüküstün’ün üniversiteyi bitirdikten sonra yönetmen Tomris Giritlioğlu ile tanışması oyunculuk kariyerine başlamasını sağlamıştır. Daha çok dizi oyunculuğu ile tanınan yetenekli aktris 2003 yılında “Sultan Makamı” ismindeki dizide “Zarife” karakterini canlandırarak bu alanda ilk tecrübesini kazanmıştır. Onun meşhur olup geniş kitleler tarafından takip edilmesini sağlayan dizi ise Çağan Irmak’ın yönettiği bir Kanal D dizisi olan “Çemberimde Gül Oya” dizisidir. Ünlü oyuncu bu dizide “Zarife” karakterini başarıyla canlandırmıştır.

Tuba Büyüküstün son dizisi ise “Kara Para Aşk” ismini taşımaktadır. ATV’de yayınlanan ve ilk bölümünden itibaren çok izlenen ve konuşulan dizide Engin Akyürek, Nebahat Çehre ve Erkan Can ile başrolde yer alan başarılı oyuncu Elif Denizer karakterini canlandırmaktadır.

Tuba Büyüküstün’ün gerçek adı nedir? Tuba Büyüküstün ismi ile tanınan sanatçının gerçek ismi Hatice Tuba Büyüküstün’dür. Tuba Büyüküstün ne zaman doğdu? Tuba Büyüküstün 1982 yılında doğmuş bir aktristir. Tuba Büyüküstün’ün doğum tarihi 5 Temmuz 1982’dir. Tuba Büyüküstün’ün burcu nedir? Tuba Büyüküstün’ün burcu yengeçtir.

Tuba Büyüküstün hangi okulda okudu? Başarılı aktris İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi’nde devam etmiştir. Başarılı aktris üniversite yıllarında reklam filmlerinde oynamaya başlamıştır. Tuba Büyüküstün evlendi mi? Tuba Büyüküstün 2011 yılında dizi oyuncusu ve aktör olan “Onur Saylak” ile evlenmiştir. Tuba Büyüküstün’ün çocuğu var mı? Tuba Büyüküstün 2012 yılında ikiz kız çocukları dünyaya getirmiştir.  

Tuba Büyüküstün Resimleri;
 
 
 

 


 
 
 

  

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme