27 Eylül 2013 Cuma

Adele (Laurie Blue Adkins) Kimdir? Biyografisi Hayatı Kaç Yaşında Nereli Fotoğrafları

Şimdi sizler için araştırdığımız ünlü kişimiz; İngiliz şarkıcı,söz yazarı ve müzisyen olan Adele hakkında her türlü bilgiler ile Adele hakkında en çok sorular sorulardan; Adele Kimdir, Adele Biyografisi, Adele Hayatı, Adele Kaç Yaşında Nereli, En Güzel Adele Şarkıları Hangileri sorularının cevapları ile En Güzel ve En Yeni Adele Fotoğrafları (Resimleri) ile süslenmiş olan ünlü yıldızımız Adele Laurie Blue Adkins Vikipedi biyografi bilgilerine yer verdik.

Adele Kimdir?
Gerçek adı ile Adele Laurie Blue Adkins, bilinen adıyla Adele, İngiliz söz yazarı ve yorumcudur. Kendini Heartbroken Soul (Kalbi kırık ruh) olarak tanımlayan Adele 5 Mayıs 1988′de Tottenham, İngiltere’de doğdu. Adele bekar olan ve masözlük ile mobilya yaparak geçimini sağlayan annesi tarafından büyütüldü. Adele’nin yaşamına katılmayan babası bir gemi işçisiydi.Adele, annesininde teşvikiyle daha dört yaşında iken müziği keşfetmeye ve şarkı söylemeye başladı.Genç bir çocuk olan Adele , akşam partilerinde, aile toplantılarında ve okul etkinliklerinde Spice Girls, Gabrielle ve Destiny’s Child taklitleri yapardı. Adele yıllarca Britney Spears, Backstreet Boys gibi pop ikonlarını dinleyerek sesini biledi ve kendi kendine bu işin inceliklerini öğrendi. Adele 16 yaşında “Home Town Glory” adlı ilk albümünü kaleme aldı ve Croydon Akademi’de müzik eğitimi almak için davet edildi.

21 yaşında kazandığı 2 Grammy ( Çıkış Yapan Şarkıcı ve En İyi Kadın Vokal ödüllerini aldı. 26 Kasım 2011, Cumartesi 15:30:17) ödüllüyle çok iyi çıkış yapmış İngiliz soul-jazz sanatçısıdır. Küçük yaşta Etta James ve Ella Fitzgerald’ın müzikleriyle tanışan müzisyen; mezunlar listesinde Amy Winehouse, Katie Melua, Leona Lewis ve Kate Nash gibi ünlülerin de bulunduğu ünlü sanat okulu BRIT School’u bitirdi.

Sanatçının ilk kaydı “Hometown Glory”, 22 Ekim 2007’de yayımlandı.

2004’te açtığı Myspace sayfası sayesinde zaten belli bir hayran kitlesi edinmiş ve plak şirketlerinin ilgisini çekmişti. 2008 başında çıkardığı 19 isimli albümü ve “Chasing Pavements” single’ı ile tanınmış ve İngiltere Albüm Listesi’nde 1 numara ve bu albümü toplamda 500.000 kopya satmayı başarmıştır. Adele'in 2011 yılının Ocak ayında yayınladığı albümü '21', Billboard dergisinin Top 5 listesinde 39 hafta kalarak Michael Jackson'ın 'Bad' albümünün rekorunu kırdı. Billboard dergisinin 55 yıllık Top 5 tarihinde de bir rekora imza atan Adele'in '21' albümü, listede bulunduğu 39. haftada ise listenin 5. sırasından 3. sırasına yükseldi.

Jackson'ın 1987 Ağustos'unda yayınladığı 'Bad' albümü 27 Eylül 1987 tarihinde Billboard'un Top 5 listesinin ilk sırasına oturmuş ve 38 hafta boyunca listede kalmıştı. Adele, müziğini “kalbi kırık soul müziği” olarak tanımlamıştır ve şarkılarında bir hüzün olduğunu söylemiştir.

Avrupa’nın diğer birçok ülkesinde başarılar elde etmiş ve Adele’in müzik camiasında sesini duyurmasına yardımcı olmuştur. 2006 yılında çıkarmış olduğu “Back To Black” albümüyle “Soul-Jazz” müziğinin tekrar popüler olmasını sağlayan Amy Winehouse ve yine Galler’in önemli şarkıcılarından Duffy ile tarz olarak birbirlerine yakın olması dolayısıyla karşılaştırılsalar da, Adele bu karşılaştırmadan rahatsız olmadığını ve bunun kendisine gurur verdiğini açıklamıştır.


Adele pekçok ödül alarak son yıllara damgasını vurdu. 
Adele'in kazandıpı ödüller arasında; En iyi şarkıcı ve En iyi kadın performansı ile 2 2009 Grammy ödülüdür. İşte sizin için seçtiğimiz en güzel 10 Adele şarkıları listesi.

1. To Make You Feel My Love

2. Chasing Pavement

3. Rolling In The Deep

4. Someone Like You

5. Hometown Glory

6. Daydreamer

7. Set Fire To The Rain

8. Melt My Heart To Stone

9. Tired

10. Best For Last

        Adele (Laurie Blue Adkins) Resimleri 


  

 

 

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme