24 Eylül 2013 Salı

Aras Bulut İynemli Kimdir? Muhteşem Yüzyıl Şehzade Bayezid Kim? Biyografisi Nereli Kaç Yaşında

Aras Bulut İynemli Kimdir? Muhteşem Yüzyıl Şehzade Bayezid Kim? Biyografisi Nereli Kaç Yaşında, Şehzade Beyazid Rolündeki Aras Bulut İynemli Vikipedi  Hayatı Hakkında bilgilerin yer alacağı Aras Bulut İynemli Kimdir başlıklı yazımızın detayları geliyor!

Aras Bulut İynemli Kimdir?

Aras Bulut İynemli,(d. 25 Ağustos 1990) Türk dizi oyuncusu. Ağabeyi tiyatrocu, ablası da ses sanatçısı olan Aras Bulut İynemli, Beşiktaş Anadolu Lisesi mezunudur ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde uçak mühendisliği okumaktadır. Patos reklamında da oynayan Aras Bulut, başka bir reklam filminde İtalyan futbolcuyu canlandırırken Yönetmen Zeynep Günay Tan'ın dikkatini çekmiş, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin deneme çekimlerine çağrılmış ve deneme çekimlerinde başarılı olmuştur. Aras Bulut İynemli, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete karakterini canlandırmıştır.Arka Sokaklar dizisinde, Şeref rolü ile 122. bölüm'de konuk oyuncu olarak yer alan Aras Bulut, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu karakteri ile adından çokca söz ettşirmeyi başarmıştı..

Son olarak Star TV kanalının rekortmen dizisi Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın oğlu olan Şehzade Bayezid rolünü canlandırıyor.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde sergilediği başarılı oyunculuk performansı hem yapımcıların dikkatini çeken hem de izleyici tarafında çok sevilen oyuncu Aras Bulut İynemli, Muhteşem Yüzyıl dizisinden rol teklifi aldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni sultan Süleyman’dan sonra tahta geçecek olan Sarı Selim’i kimin canlandıracağı uzun süredir araştırılıyor ve bu ismin ilk olarak Aras Bulut İynemli olacağı dedikoduları yayılmıştı. Ancak Aras Bulut İynemli Muhteşem Yüzyıl’da Sarı Selim’i değil Şehzade Bayezid’i canlandıracak. Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin Mete’si olarak izleyicinin hafızasında yer edinen Aras Bulut İynemli, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sarı Selim’le sürekli rekabet halinde olan Şehzade Bayezid’in büyüklüğünün canlandıracak. Sarı Selim ise Fatmagül’ün Suçu Ne dizisiyle yakından tanıdığımız Engin Öztürk olacaktır.

Şehzade Bayezid Kimdir? 

Kanuni Sultan Süleyman’ın Hürrem Sultan doğma üçüncü erkek çocuğu olan Şehzade Bayezid, abisi Mehmet çiçek hastalıktan öldükten sonra annesi Hürrem Sultan tarafından korunan tahtın en güçlü varisiydi. Ancak annesinin ölmesiyle gücünü yitiren Şehzade Bayezid, Kanuni Sultan Süleyman henüz sağ iken ağabeyi Şahzade Selim’le taht kavgasına girmiştir. Daha sonra kaçarak İran Şahı’nın sarayına sığınmış ancak babası Kanuni Sultan Süleyman’ın adamları tarafından sığındığı yerde öldürülmüştür. Babası öldükten sonra ise Sarı Selim tahta geçmiştir.

            Aras Bulut İynemli ResimleriPaylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme