24 Eylül 2013 Salı

Buğra Gülsoy Kimdir? Biyografisi Nereli Kaç Yaşında - Eski Hikaye

Buğra Gülsoy Kimdir, Buğra Gülsoy Biyografisi, Nereli, Kaç Yaşında, Eski Hikaye Hikaye Dizisi başrol oyuncusu ünlü oyuncu Buğra Gülsoy Vikipedi Hayatı Hakkında Bilgiler

Buğra Gülsoy Kuzey Güney dizisinde canlandırmış olduğu karakter sayesinde popüler olmuş olan erkek oyuncudur. Buğra Gülsoy kimdir sorusu özellikle bayan takipçilerimiz tarafından sorulduğundan dolayı sizlere Buğra Gülsoy nereli ve kaç yaşında gibi bilgilerin bulunduğu vikipedi bilgilerini sunacağız. Yazımızın devamından şu anda TRT 1 de Eski Hikaye Dizisinde Oynayan Buğra Gülsoy biyografi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Oyunculuk alanındaki başarısı şüphesiz tartışılamaz ancak ünlü oyuncu özellikle yakışıklılığıyla da dikkatleri çekmeye devam etmektedir.

Buğra Gülsoy Kimdir?

Buğra Gülsoy doğum tarihi 22 Şubat 1982’dir. Ankara ilinde doğan oyuncu uzun yıllar boyunca şehir tiyatrolarında çalıştı. Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olmasına rağmen daha çok sevdiği iş olan oyunculuğu tercih etmiştir.

Aynı zamanda grafik tasarımcı ve fotoğrafçı olan Gülsoy’un fotoğraf karelerinden oluşturduğu ve oynadığı “İnsan:Üçleme (Human:Trilogy)” ve “Tepetaklak (Upside Down)” isimli deneysel kısa filmleri ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildi ve ödüller aldı. 2007 yılında “Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi (UNDP)” kapsamında düzenlenen bir yarışmada filmcilik üzerine eğitim aldı ve ilk kurmaca kısa filmi olan “Mutlu Son (Happy End)”’i çekti ve aynı zamanda oynadı. Bu film ile Rum ve Türk filmleri arasından en iyi ikinci film ödülünü aldı. Kanal D’de yayımlanan, Kıvanç Tatlıtuğ ile başrollerini paylaştığı Kuzey Güney isimli dizide Güney karakterini canlandırmaktadır. İstanbul’da yaşamaktadır. Serhat Teoman, Emre Erkan ve Fatih Sönmez ile birlikte Tiyatro Kutu’yu kurmuş ve tiyatro yapmaya devam etmiştir. 

                   Buğra Gülsoy  Resimleri
 
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme