28 Eylül 2013 Cumartesi

Emma Watson Kimdir? Nereli Hayatı Biyografisi Vikipedi Resimleri

Emma Watson Kimdir?
Doğum Tarihi : 15 Nisan 1990, Paris Emma Charlotte Duerre Watson ; İngiliz oyuncu ve manken.

Emma Watson, her ikisi de İngiliz avukat olan Jacqueline Luesby ve Chris Watson'ın kızları olarak Paris, Fransa'da doğdu. Watson'ın büyükannelerinden biri Fransız'dır. 5 yaşına kadar Paris'te yaşadı. Anne-babasının boşanmalarının ardından, annesi ve erkek kardeşiyle birlikte Oxfordshire'a taşındı.


Watson boşanan ailesinin yeni eşleri ve çocuklarıyla geniş bir ailede büyüdü. Babasının Nina ve Lucy isimli ikizleri ve kendinden 4 yaş küçük Toby isimli çocuğu vardır. Annesinin yeni eşinden iki çocuğu vardır (Emma'nın üvey kardeşleri) ve düzenli olarak onlarla kalmaktadır. Kardeşi Alexander iki Harry Potter filmlerinde gözüktü ve BBC yapımı Ballet Shoes 'da üvey kardeşleri Pauline Fossil karakterinin gençliği rolünü canlandırmıştır.

Emma Watson Hayatı (Biyografisi)
Annesi ve kardeşiyle Oxford'a taşınan Emma 2003 yılına kadar The Dragon School 'da okumuş daha sonra Headington School 'a geçmiştir. Film setleri sürerken Watson ve akranları günde 5 saatten fazla özel ders aldı. Filme konsantre olmasına rağmen eğitimine başrılı bir şekilde devam etmiştir. 2006 Haziranında General Certificate of Secondary Education(Liseyi bitirme sınavları) sınavına girmiş ve 10 dersten 8'inden A* ve 2'sinden A notunu almıştır. Brown Üniversitesi'nde (ABD) eğitimini sürdürmektedir.
Watson Harry Potter serisinden 10 milyon sterlinden fazla kazanmıştır, böyle bir parayı yapacağı hiçbir işte kazanamayacağını kabul etmektedir. Filmlerden kazandığı parayı ailesine vermiş ve üniversite masrafları için bankaya koymuştur. Ancak okulu bitirdiği zaman tam manasıyla aktris olmaya başlayacağını belirten Watson " İnsanlar neden istemediğimi anlamıyorlar... Fakat okul hayatı arkadaşlarımın arasında olmak beni koruyor. Bu benim gerçek hayatta olmamı sağlıyor" demiştir. Çalışırken olumlu olmaya çalıştığını belirtip ailesinin ve meslektaşlarının mutlu bir deneyim için ona yardım ettiklerini söylemiştir.

Emma Watson Kariyeri;
Watson Harry Potter serilenin yıldızları Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile çok eğlendiğini aralarında kardeşlik bağı olduğunu söylemiştir. Altı yaşından beri oyuncu olmak isteyen Watson senelerin birinde Stagecoach Sahne Sanatları'nın Oxford şubesinde eğitim gördü; yarım günlük tiyatro okulu olan Stagecoach'ta şan, dans ve oyunculuk dersleri aldı.On yaşına geldiğinde, içlerinde Arthur: The Young Years ve The Happy Prince'in de aralarında bulunduğu çeşitli Stagecoach yapımlarında ve okul oyunlarında oynadı, fakat Harry Potter serisinde önce hiç profesyonelce çalışmadı. Watson, Parade dergisinin 2007'de yapmış olduğu röportajında "Film serilerinin ölçeği hakkında hiçbir fikrim yoktu. Fikrim olsaydı, düpedüz boğulurdum." şeklinde demeç verdi.
İnsanların çocukluktan genç kızlığa geçişini beyaz perde aracılığı ile adım adım izlediği İngiliz oyuncu Emma Watson, tüm ülkelerde çocukların büyük ilgi gösterdiği “Harry Potter” filminde rol alarak dünya çapında bir şöhret sahibi olmuştur. Harry Potter serilerinde canlandırdığı Hermione Granger karakteri ile genç kuşağın sevgisini kazanan Emma Watson, serinin ilk filminde görev aldığında henüz 9 yaşındaydı. 9 yaşında bir çocuk olarak beyaz perdeye adım atan Watson, milyonlarca dolarlık bir projenin en önemli karakterlerinden biri canlandırma görevini üstlendi. İlk filmin tıpkı ülkemizde olduğu gibi dünya genelinde büyük başarı kazanması ve gişede yapımcılara büyük paralar kazandırması, Emma Watson’ın da parlak bir kariyere göz kırpmasını sağlamıştır. Harry Potter filminde Hermione Granger karakterini canlandırmadan önce herhangi bir beyaz perde tecrübesi bulunmayan Watson, yalnızca okuduğu okulda küçük çaplı gösterilerde görev almıştı. 2001 yılında başlayan Harry Potter macerasında 2011 yılına kadar devam eden Emma Watson, serinin tüm filmlerinde yani 8 filmin tamamında da görev aldı. Her yeni filmle hayran kitlesini daha da arttıran Emma Watson, küçük yaşlardan itibaren kazancıyla da insanların ilgisini çeker hale geldi. Harry Potter filminde canlandırdığı karakteriyle gösterdiği performans yalnızca izleyicilerin değil, sinema çevrelerinin de ilgisini çekmiştir. Emma Watson, Harry Potter filmlerindeki performansı ile pek çok sinema ödülüne de layık görülmüştür.

Emma Watson Hakkında Özel Bilgiler;
Dans etmek, şarkı söylemek, çim hokeyi, tenis, resim çizmek, balık tutmak, ve WTT'ye bağışta bulunmak ilgi alanları arasındadır. Kendisini "birazcık feminist" olarak tanımlayan Watson'ın hayran olduğu oyuncular Johnny Depp ve Julia Roberts'tır. Emma Watson ; Harry Potter film serisinde canlandırdığı Hermione Granger karakteriyle yükseldi. Watson, Hermione olarak kadroya dahil olduğundan dokuz yaşındaydı ve daha önce yalnızca okul gösterilerinde oynamıştı. 2001'den 2011'e kadar Daniel Radcliffe ve Rupert Grint'le beraber sekiz Harry Potter filminin de rol aldı. Watson Harry Potter serisindeki çalışmalarından çok sayıda ödül ve 10.000.000 sterlinin üzreinde para kazandı. İlk mankenlik deneyimini ise 2009'da Burberry'nin Sonbahar/Kış sezonunda yaptı. 2007'de, Watson iki yapımda yer alacağını duyurdu: Bale Papuçları romanının televizyon uyarlaması ve Despero adlı çizgi film. Bale Pabuçları filmi 2007 yılında gösterime girdi ve 5,2 milyon seyirci elde etti; Kate DiCamillo romanından uyarlanan Despero ise 2008'de yayınlandı ve 70 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

Kendi çapında yapımlar olan Bale Papuçları ve Despero, yapımcılarına büyük paralar kazandırmasa da gişede başarıyı yakaladı. Günümüzde 22 yaşında olan oyuncu, televizyon ve beyaz perde çalışmalarına devam etmektedir.

                      Emma Watson Resimleri
 
 
 
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme