25 Eylül 2013 Çarşamba

Engin Öztürk Kimdir? (Şehzade Selim) Biyografisi Nereli Kaç Yaşında - Muhteşem Yüzyıl

Star Tv Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın veliahtı Şehzade (Sarı Selim) Selim  Kimdir, Kanal D ekranlarında yer alan Fatmagül’ün Suçe Ne? dizisinde Fatmagül’e tecavüz eden gençlerden birini canlandıran Engin Öztürk dizideki ismiyle Selim Kimdir? Engin Öztürk vikidedi hayatı, Engin Öztürk resimleri, Engin Öztürk biyografi hakkında bilgi

Engin Öztürk Kimdir?

28 Eylül 1986 doğumlu olan Engin Öztürk Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı 3. sınıf öğrencisidir. 4 çocuklu bir ailenin en küçüğü olan Engin Öztürk’ün üç ablası bulunmaktadır. Babası asker annesi ev hanımı olan Engin Öztürk Eskişehir’de doğmuş ve disiplinli bir ortamda yetişmiştir. Bir arkadaşının cenaze töreninde tanıştığı Erdal Beşikçioğlu tarafından keşfedilmiştir.

Bu dönemde hem barmenlik yapmış hem de Bardo Mojo adlı oyunda rol almıştır. İcon Casting ile görüşen Engin Öztürk Fatma Gülün Suçu ne adlı dizide canlandırdığı Selim Yaşaran karakteriyle üne kavuşmuştur. Engin Öztürk yeni sezonda Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sarı Selim (Şehzade Selim) rolünü canlandırıyor.

Yakışıklı oyuncu Engin Öztürk'ün rol aldığı filmler ve diziler şöyle;
İmge: Kısa Film
Kapalıçarşı: Dizi
Sonbahar: Dizi
Hanımın Çiftliği
Rina
Neşeli Hayat
Aynadaki Düşman
Yol Arkadaşım
Annem
Cennetin Çocukları
Avanak Kuzenler
Sınıf
Doktorlar
Sıla
Ezo Gelin
Gönül Salıncağı
Beyaz Melek
Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Sarı Selim)

        Engin Öztürk Resimleri (Fotoğrafları)   
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme