5 Eylül 2013 Perşembe

İPhone 6 Ne Zaman Çıkacak? Özellikleri Fiyatı

Apple İphone serilerine devam ediyor. Şuana kadar çıkardıkları İPhone serileri milyonlarca satışa ulaştı. Kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen IPhone akıllı telefonların en son serisi İPhone 5 geçenlerde Türkiye’de piyasaya sunuldu ve 3 gün içerisinde tamamen bitti.

Bu makalemiz de edindiğimiz bilgilere göre Apple şirketi IPhone’nin serisine devam ederek İphone 6′yı çıkarmak için gerekli çalışmaları başlattı.

iphone 6 çıkacak mı, ayfon 6 ne zaman, ayfon 6 ne zaman çıkacak, iphone 6 ne zaman çıkacak, iphone 6 özellikleri, iphone 6 tanıtım videosuApple 2013 ün son çeyreğinde ya da muhtemelen 2014 başlarında iPhone 6 akıllı telefonunu piyasa sürmeye hazırlanıyor.

Şirket, iPhone 5S’i hiç devreye katmadan Samsung’un yolundan gideceğinin sinyallerini verdi. Yeni iPhone 6′nın piyasaya çıkış tarihi ile beraber yeni özellikleri de sızdırıldı.

İddialara göre iPhone 5 te kullanılan A6 işlemcinin çipi geliştirilerek A7 işlemci ile iPhone 6′da görücüye çıkacak.

İphone 6
Ayrıca bu cihazda 2012 yılının sonuna damgasını vuran Sharp teknolojisinin IGZO ekranı ile retina teknolojisinin bir arada kullanılacağı ve bunun yeni iPhone 6′ya daha şık, daha parlak ve daha net bir ekran kazandıracağı söyleniyor.

Depolama alanının da 128 GB kapasitesine çıkartılacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Telefondaki en ilginç özellik ise telefonu kullanan kişi telefondan belirli bir mesafe uzaklaştığında iPhone 6 sensörleri devreye girecek ve “beni burada unuttun” gibi bir sesli uyarı ile sahibini uyaracak.

Tabii ki Apple’in iPhone 6 sına karşılık Samsung o günlerde Galaxy S 4ü piyasaya sürmüş olacağı için artık Galaxy S 5 hazırlığı yapmaya başlamış olur.

kaynak: trvikipedi.comPaylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme