27 Eylül 2013 Cuma

Katy Perry Kimdir? Hayatı Nereli Kaç Yaşında - Katy Perry Hakkında Bilgi

Değerli nedirkimdirbilgilen.com okuyularına özel hazırladığımız bu sayfamızda Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Katy Perry Kimdir, Katy Perry Vikipedi, Katy Perry Hayatı Nereli Kaç Yaşında, Katy Perry'nin Yeni Sevgilsi (John Mayer) Kim, Katy Perry hakkında bilgilere ve Katy Perry hayranlarına özel Katy Perry'nin en yeni resimlerine yer verdik.

Katy Perry Kimdir?

1984 senesinde Kaliforniya’da doğan şarkıcı Katy Perry, ismini ilk olarak “UR So Gay” şarkısıyla duyurup internet dünyasını kasıp kavurdu. Birçok kişi tarafından Myspace şarkıcısı olarak nitelendirilen Katy aslında 2000’lerin başından beri müzik dünyasının içinde bulunuyor. Gospel dinleyerek büyüyen şarkıcı, ilk olarak 2001’de “Katy Hudson” isimli gospel albümünü çıkarttıktan sonra müzik çalışmalarına küçük çaplı işlerle devam etti. 2004’te The Matrix isimli prodüksiyon takımına stüdyo vokalisti olarak katıldı.

Bir süreliğine ünlülerin prodüktörü Glen Ballard’la birlikte çalışan sanatçı o dönemde çıkması planlanan albümü üzerinde çalışıyordu. Ballard’la birlikte kaydettiği “Simple”, “The Sisterhood of the Traveling Pants” isimli 2005 tarihli filmin soundtrack’ine dahil edildi. O döneme kadar plak şirketleriyle uzun süreli anlaşmalara imza atamayan Katy’nin şansı bu sefer yolunda gitti. “Simple” şarkısıyla Virgin’in ilgisini çeken şarkıcı plak şirketiyle albüm anlaşması için masaya oturduktan sonra ilk solo albümünün çalışmalarına başladı. İlk olarak internette ünlenen “UR So Gay” parçasını EP olarak piyasaya süren sanatçının Greg Wells, Dr. Luke, Butch Walker, Max Martin ve Cathy Dennis’le birlikte çalıştığı “One of the Boys” albümü 17 Haziran 2008’de müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Albümün ilk single’ı “I Kissed a Girl” parçasına seçildi. iTunes listesinde bir anda zirveye tırmanan şarkının klibi de internette en fazla izlenen videolar arasında yer aldı.


Katy Perry, sevgilisi John Mayer ile kısa bir ayrılığın ardından yeniden bir araya geldi. Çiftin barışmasında, çapkın oyuncunun sonunda Perry'nin isteklerini kabul etmesi etkili olmuş. Perry, sevgilisinden eski aşklarıyla görüşmeyi bırakmasını, kendisine daha çok vakit ayırıp romantik tatillere götürmesini istemiş.

Katy Perry Kimdir? Hayatı Nereli Kaç Yaşında - Katy Perry Hakkında Bilgi başlıklı yazmızda, Katy Perry Kimdir, Katy Perry Vikipedi, Katy Perry Hayatı Nereli Kaç Yaşında, Katy Perry'nin Yeni Sevgilsi (John Mayer) Kim, Katy Perry hakkında bilgilere ve Katy Perry hayranlarına özel Katy Perry'nin en yeni resimlerini sizinle paylaştık.

                        Katy Perry Resimleri 
 
 
 
 
  
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme