20 Eylül 2013 Cuma

Lana Del Rey Kimdir? Biyografi Nereli Kaç Yaşında Hakkında Bilgi


Bu sayfamızda google'da çok sorulan sorulardanolan; Lana Del Rey Kimdir, Lana Del Rey Biyografi, Lana Del Rey Nereli, Lana Del Rey Kaç Yaşında, Lana Del Rey Hayatı Biyografisi hakkında bilgilerin yer aldığı soruların cevaplarının yer aldığı vikipedi haberi vardır.


Şarkılarıyla tüm dünyada büyük beğeni kazanan Lana Del Rey, Küçükçiftlik Park'ta vereceği konser için İstanbul'a geldi.

Britisih Airways'e ait bir uçakla saat 23.30'da Londra'dan İstanbul'a gelen Lana Del Rey'i Atatürk Havalimanı'nda Unilife yetkilileri karşıladı. Lana Del Rey Havalimanı'nda sempatik tavırlarıyla dikkat çekti. Ünlü sanatçı korumalar eşliğinde havalimanından ayrılarak kalacağı otele gitti. Bu akşamki Lana Del Rey konseri biletleri günler öncesindne tükenmişti.

Lana Del Rey Kimdir?  
Lana Del Rey Biyografi!

Henüz 25 yaşındaki Del Rey, Lake Placid / New York doğumlu. Lake Placid, 2 bin 500 civarındaki nüfusuyla küçük ve yerel bir kasaba. Del Rey bu kasabada onu fazlasıyla destekleyen hayli zengin, emlakçı bir babanın ve reklamcı bir annenin ayrıcalıklı kızı olarak yetişmiş. 2011'in haziran ayında 'ev yapımı' klibi Video Games'i YouTube'a koyana kadar hiç kimse onu tanımıyordu.

Ancak Video Games şu an tam 52 milyon kez izlenmiş durumda. İnternetteki neredeyse her müzik blogu onu, daha albümü yokken yılın sesi seçti. Ancak sonradan Del Rey hakkında, işin masumiyetini, 'keşfedilen yetenekli genç kız' kısmını bozan bazı şeyler ortaya çıkmaya başladı. Bir kere Del Rey, daha önce bir albüm yayınlamıştı. Gerçek adıyla, Lizzy Grant olarak.

Müzik devi Universal'la (Interscope) imzaladığı anlaşmanın da bu yüzden çok öncelere dayandığı konuşuluyor. İşin başlangıcında onu naif bir yeni yıldız olarak sunmalarının ucu da, o yeni nesil pazarlama stratejisine dokunuyor. Kariyerinin büyük bir plak şirketinden yayımlanan ilk albümü “Born to Die” ile cilası bol, içi fazla ferah pop camiasının aradığı kan oldu, hem de çok basit bir numarayla; tam bir Amerikan “komşu kızı” olarak. Ardından çıkardığı “Paradise” EP’sinin açılış şarkısı olan ‘Ride’ın klibindeki haliyle hafızalara kazındı. Üzerinde sadece Amerikan bayrağı sarılı haliyle Lana bu milenyumun özgürlük heykeli, hatta Marilyn Monroe’dan beri popüler kültüre kazandırılmış en etkileyici Amerikan figürü oldu.

               Lana Del Rey Resimleri

   

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme