10 Eylül 2013 Salı

Merve Boluğur Kimdir? Biyografisi Nereli Kaç Yaşında - Nurbanu Sultan Kim

Merve Boluğur Kimdir, Biyografisi Nereli Boyu Kaç Yaşında, Muhteşem Yüzyıl Nurbanu Sultan Kim hakkında bilgi

Muhteşem Yüzyıl, yeni sezona birbirinden heyecanlı bölümlerle girmeye hazırlanıyor. Sultanlar yetiştiren Osmanlı sarayında yaşananları, harem entrikalarını yansıtırken tartışmaların odağına oturan, eleştirildiği kadar beğeni toplayan ve ilk bölümünden itibaren milyonları ekran karşısına oturtan dizinin yeni sezonu oyuncu kadrosuyla hayli iddialı.

Dizide genç sultanların gelişi, Hürrem Sultan'dan olma Mihrimah ile başlamıştı. Ve şimdi yeni sezonunda Berrak Tüzünataç, Şehzade Mustafa’yla büyük aşk yaşayacak Mihrinisa’yı canlandıracak. Ünlü oyuncu Merve Boluğur ise Nurbanu Sultan olarak karşımıza çıkacak.

Merve Boluğur (Nurbanu Sultan) Kimdir
Merve Boluğur, doğum tarifi 16 Eylül 1987 İstanbul doğumludur. Model ve sinema oyuncusudur. İlk olarak Acemi Cadı isimli dizide oynadığı Ayşegül karakteri ile tanınmıştır.

Kariyeri;
Merve Boluğur daha önce birkaç filmde rol almış, reklam filmlerinde görüşmüştür. 2006-2007 yıllarında yayınlanan televizyon dizisi Acemi Cadı'da Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırarak başrol oynamış ve bu sayede tanınmıştır. Daha sonra da TRT´de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül adında bir karakteri canlandırmıştır. 2009 yılında Star TV'de yayınlanan Kül ve Ateş dizisinde Hayal İsfendiyar adlı karakteri canlandırarak oyunculuğuna devam etmiştir. Küçük Sırlar adlı dizide Ayşegül karakterini canlandırmıştır.Şuandaysa Kuzey Güney adlı dizide Zeynep karakterini canlandırmaktadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır.2012-Mayıs ayı itibariyle Rexona markasının reklam yüzü olmuştur.

Rol Aldığı Diziler ve Canlandırdığı Karakterler;
2006-2007: Acemi Cadı (Ayşegül)
2007: Aşk Yeniden (Eylül)
2009: Kül ve Ateş (Hayal İsfendiyar)
2010-2011: Küçük Sırlar (Ayşegül Yalçın)
2011-2013: Kuzey Güney (Zeynep)
2013- : Muhteşem Yüzyıl (Nurbanu Sultan)

Oynadığı Reklam Filmleri;
2005: Cornetto
2012: Rexona Burger King Aclılı Whooper

Rol Aldığı Filmler ve Ödülleri;
2006: Keloğlan Karaprense Karşı (Birgül)
2007: Gomeda
2008: Hoşçakal Güzin (Bahar) Ödüller
2010 Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri,
2010 yılının umut vaadeden bayan oyuncusu
2011 Yılın en iyi yardımcı bayan oyuncusu

kaynak: tr.wikipedia.org
                  Merve Boluğur Resimleri
   

Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme