10 Eylül 2013 Salı

Pelin Karahan Kimdir? Nereli Boyu Kaç Yaşında - Mihrimah Sultan kim

Pelin Karahan Kimdir, Nereli Boyu Kaç Yaşında, hayatı kariyeri, biyografisi, Mihrimah Sultan kim

Muhteşem Yüzyıl, yeni sezona birbirinden heyecanlı bölümlerle girmeye hazırlanıyor. Sultanlar yetiştiren Osmanlı sarayında yaşananları, harem entrikalarını yansıtırken tartışmaların odağına oturan, eleştirildiği kadar beğeni toplayan ve ilk bölümünden itibaren milyonları ekran karşısına oturtan dizinin yeni sezonu oyuncu kadrosuyla hayli iddialı.

Dizide genç sultanların gelişi, Hürrem Sultan'dan olma Mihrimah ile başlamıştı. Ve şimdi yeni sezonunda Berrak Tüzünataç, Şehzade Mustafa’yla büyük aşk yaşayacak Mihrinisa’yı canlandıracak. Ünlü oyuncu Merve Boluğur ise Nurbanu Sultan olarak karşımıza çıkacak.


Pelin Karahan (Mihrimah Sultan) Kimdir
Pelin Karahan Bekiroğlu 16 Ekim 1984 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. ilk okulu Özel Arı Koleji'nde tamaladıktan sonra ortaokula Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda başladı ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Liseye Ankara Polis Koleji'nde başlayan Karahan daha sonra yarıda bırakarak Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’nden başarıyla mezun oldu. Üniversitede Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü'nü bitirdi. İstanbul'a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak Erberk Ajans'a kaydoldu.

Ajansa kayıt olmasının ardından Çağan Irmak'ın çektiği "Demir Döküm" firmasının reklam yüzü olmayı başardı. Çeşitli dizilerin seçmelerine katılan Karahan "Kavak Yelleri" dizisinde Aslı rolüne seçildi. Dizi devam ederken Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana gibi firmaların reklamlarındada boy gösterdi. Pelin Karahan Kavak Yelleri'nin ardından şu anda yüksek prestije sahip "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizide "Mihri Mah Sultan" karakterini canlandırmaktadır.

                         Pelin Karahan Resimleri

  
  
 
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme