19 Eylül 2013 Perşembe

Yeni Başlayan Televizyon Dizizleri 2013-2014 Sezonu (Yeni Diziler) hakkında bilgi


Bu sayfamızda Türk Televizyonlarının 2013-2014 sezonunda yeni başlayacak dizileri,yeni başlayan dizilerin konusu, oyuncu kadroları, oyuncuları hakkında bilgiler ve haberler yer almakta

250220131635482204208_2
Kanal D Yeni Başlayan Diziler
Genelde site ahalisi olarak yabancı dizileri izlesek ve daha çok ilgilensek de Türk dizileri izleyen site ziyaretçileri ve üyeleri için, 2013-2014 dizi sezonunda Türk Kanallarında yayına girecek yeni sezon dizilerini size kısa da olsa tanıtmak istedim. Türkiye deki 6 büyük kanalın bizlerle paylaştığı yeni sezon projelerini tek tek inceleyecek olursak, şöyle:

Türkiye’nin öncü kanallarında biri olan Kanal D, geçtiğimiz 2012-2013 yayın yılı hariç her zaman reytinglerde birinci çıkıyordu. Bu sene Star Tv’ye birinciliği kaptıran kanalımız yeni sezona daha iyi hazırlandı ve bu sezon en fazla projeyle karşımıza çıkan kanal oldu. Kanal bu sezon karşımıza 4 yeni dizi projesiyle çıkmayı planlıyor.
Aynı zamanda kanalın yazın yayına soktuğu iki dizi projesi var: Güneşi Beklerken ve Güzel Çirkin. Güneşi Beklerken’in iyi reytinglerinden dolayı kış sezonun da devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor, Güzel Çirkin’in durumu da ileriki günler de belli olur. Gelelim kanalımızın yeni sezon projelerine:

A.Ş.K. :

120820131427045448530
Kanal D’nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği en iddialı dizilerden birisi A.Ş.K. Hazal Kaya, Aslı Tandoğan, Nebahat Çehre, Hakan Kurtaş, Kaan Urgancıoğlu ve Erkan Can’ın baş rollerini paylaştıkları, Eylül’de ekrana gelecek dizinin yapım kadrosu ve konusu şöyle:
Yapım : Gold Film
Yapımcı: Faruk Turgut
Yönetmen: Ömür Atay
Uygulayıcı Yapımcı: Ahsen Tüzün
Senarist: Evren Şit, Serdar Soydan
Görüntü Yönetmeni: Oktay Başpınar
Sanat Yönetmeni: Zafer Kanyılmaz
Kostüm: Nilüfer Çamur
Paranın satın alamayacağı şey nedir?” diye sorsak… Mutluluk, sağlık, aşk. Aşk… O her şeyden güçlü ve değerlidir. Ne kadar zengin olursa olsun, kimse aşkı satın alamaz. Öyle mi ki? A.Ş.K. dizisi Azra (Hazal Kaya) ve Kerem’in (Hakan Kurtaş) aşkı üzerine kurulu. Fakir, ellerinde sadece aşkları olan aşıkların hikayesini anlatıyor. Bu ikilimizin arasına Şebnem (Aslı Tandoğan) karakterinin girmesiyle de hikayemiz başlıyor.
Spor Akademisi’nde tanışan ikiliden Azra, ailesine güç bela bakabiliyor; Kerem’se uzun zamandır iş arıyor. Yani aşk dışında iyi giden bir şey yok hayatlarında. Derken hayatlarına Şebnem girer. Tenis dersi sırasında fenalaşana kadar Azra’nın zengin ama hasta öğrencilerinden biri olan Şebnem, ölecektir. Zengin, istediği her şey onun olan ama mutlu olmayan bir kız. Sevilmemiş, belki de yeterince sevememiş. Aşka doymadan, aşka kanmadan ölmek istemeyen Şebnem, içini Azra’ya açar.
O güne kadar başına gelen en iyi ve en kötü şeydir Azra. Hem melek, hem şeytan; hem dost, hem de düşman. Azra hayallerini gerçekleştirmeye, kendisini ve aşkını, yani Kerem’i kurtarmaya çalışırken Şebnem’i kullanacaktır. Ancak aşkını kurtarmak için aşkını feda edebilir mi insan? Aşkınız için ne kadar ileri gidebilirsiniz?

Fatih :

fatih-dizisi-kanal-d-yeni
Fatih dizisi isminden de anlaşıldığı üzere, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatacak. Dizinin resmi kadrosu açıklanmasa da dizi de oynayacak oyuncular şöyle: Mehmet Akif Alakurt(Fatih Sultan Mehmet), Seda Akman (Gülbahar Hatun), Gamze Özçelik (Çiçek Hatun).
Kanal D’nin “Fatih” dizisi için Beykoz Kundura Fabrikası’nda dev bir plato kuruldu. Platoda, Fatih’in sarayı, karşısındaysa büyük düşmanı Voyvoda III. Vlad’ın sarayı var. Kazıklı Voyvoda diye de bilinen III. Vlad, Drakula’ya esin kaynağı olmuştu. Dizide, III. Vlad’ı Metin Büktelcanlandıracak. Dizinin yapımcısı Med Yapım.

Kayıp :

kayip-dizisi-resimleri-6
Başrollerinde; Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli, Kaan Taşaner, Dolunay Soysert,Kürşat Alınaçık, Menderes Samancılar, Fahri Şaşmaz, Ferit Kaya, Erhan Can Kartal, Eşref Seyitoğlu,Yıldıray Şahinler, Berk Erçer, Zeynep Kankonde, Zeynep Altıner, Banu Fotocan, Nalan Yavuz ve Gizem Akman’ın yer aldığı dizinin sürükleyici bir hikayesi de var.
Dizinin yapım kadrosu şöyle:
Yapım: D Yapım
Yapımcı: E. Ayşe Durmaz
Uygulayıcı Yapımcı: Ayşıl Tay
Yönetmen: Zeynep Günay Tan (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)
Senaryo: Elif Usman
Sanat Yönetmeni: Murat Güney
Görüntü Yönetmeni: Sedat Yücel
Müzik: Gökhan Kırdar
Kayıp-Dizisi-000021-600x399
“Kayıp”ın konusu ise şöyle:
Kemal ve eşi Leyla’nın, çocukları Kerem ve Yasemin’le birlikte herkesi kıskandıracak bir hayatları vardır. Büyük bir aile şirketi, güzel bir ev, dışarıdan her şeye sahip kusursuz bir aile. Ancak bu muhteşem aile tablosu bir gecede yerle bir olur. Leyla Şarman Özdemir ve Kemal Özdemir’in biricik oğulları Kerem, annesi ve babasının evde olmadığı bir gece, iki polis tarafından götürülür ve kendisinden haber alınamaz.
Ailenin oğullarını bulmak için verdikleri mücadele, aile içerisindeki ilişkilerin sarsılmasına ve herkesin kendine sakladığı sırların açığa çıkmasına neden olur.

Çalıkuşu:

Burak-ozcivit-fahriye-evcen-yeni-dizi-calıkusu
Kanal D ekranlarında yeni sezonda yayınlanacak olan Çalıkuşu dizisinin başrollerindeFahriye Evcen ve Burak Özçivit olacak. Daha önce de TRT için dizi olarak çekilen Reşat Nuri Güntekin’in ünlü eseri Çalıkuşu, bu kez Kanal D ekranlarında olacak. Feride ve Kamuran’ın engellerle dolu aşkını izleyeceğimiz dizimizin yönetmen koltuğunda Çağan Irmak oturuyor. Dizimizin yapımcısı ise Muhteşem Yüzyıl ve Suskunlar gibi dizileriyle tanınan Tims Yapım.
calikusu-bur-032355lh_1708602224520c6e9640080

Star Tv Yeni Dizileri :

2012-2013 sezonun Acun Ilıcalı‘yı transfer etmesiyle atağa kalkan, Muhteşem Yüzyıl‘ın desteğiyle de reytinglerde üst sıralara çıkan kanalımız, genelde yarışma programları yayınlıyor. Bu yaz sadece Benim Hala Umudum Var dizisini yayınladı ve dizinin yeni sezonda da cuma günleri Dila Hanım’ın arkasında yayınlanacağı kesinleşti. Kanalın yeni sezonda yayına sokacağı tek bir dizisi kesinleşti.

Med Cezir :

Med-cezir
Yerli The O.C. uyarlaması olacak dizimiz şimdiden oyuncu kadrosu ve orijinal dizinin başarısıyla birçok kişinin dikkatini çekmiş durumda. Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın rol aldığı Ay Yapım’ın iddialı dizisi med cezir yakında Star TV’de ekranlara gelecek.
Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile birlikte ‘med cezir’ de yer alan diğer isimler: Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez, Murat Aygen ve Can Gürzap. Senaryosunu reyting rekorları kıran dizilerin yaratıcıları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu‘nun kaleme aldığı ‘med cezir’in yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor.

FOX TV YENİ DİZİLERİ:

2012-2013 sezonun da reyting anlamında en iyi yılını geçiren kanal, bu başarısını yeni sezonda devam ettirmek istiyor gibi görünüyor. Bu yaz Babam Sınıfta Kaldı, Sana Bir Sır Vereceğim ve günlük dizi Kahireli Palas dizilerini yayına sokan kanalımız, Kahireli Palas haricinde diğer dizilerini yeni sezonda devam ettirme kararı aldı.
Kanalımız, bu sezon da yayına 4 yeni dizi sokmayı planlıyor.

Fatih Harbiye:

150720130010129788589_2
Yapımcı: Ata Türkoğlu
Yönetmen: Sadullah Çelen
Senarist: Hayriye Ersöz
Müzik: Cem Yılsız, Murat Uncuoğlu, Emre Dündar
Dizimizin baş rollerini Kadir Doğulu ve bol ödüllü genç oyuncu Neslihan Atagülpaylaşıyor. Geleneksellikle modernlik arasına sıkışmış Fatihli genç bir kız, Neriman. Bir yanda Fatih’te birlikte büyüdüğü, çocukluk aşkı Şinasi, diğer yanda İstanbul’un varlıklı üst sınıfından yakışıklı Macit. Farklı kültür ve değerler arasında bocalayan, duygusal gelgitler yaşayan genç bir kız, Neriman…
Fatih Harbiye ‘aşk ile sevgi’nin çıkmazlarıyla izleyiciyi karşı karşıya bırakılacak. Peyami Safa’nın hayatı ve aşkı, tüm çelişkileri ve çatışmalarıyla sergilediği eserinden uyarlama dizi yakında bizlerle olacak.

Görüş Günü Kadınları:

görüş-günü-kadınları
Eylül ayında başlayacak olan ve yapımcılığını NTC Medya’nın üstleneceği “Görüş Günü Kadınları” dizisinin kadın oyuncuları Şenay Gürler, Semra Dinçer, Yıldız Çağrı Atiksoy veNesrin Cavadzade’nin olacağı, dizide rol alacak erkek oyuncuların ise İlhan Şeşen, Sinan Tuzcu, Alpay Atalan, Kemal Uçar ve Selim Erdoğan’ın olacağı kesinleşti.
Hayatları, sosyal konumları ve dünyaları birbirinden tamamen farklı dört kadının tek ortak noktaları cezaevindeki sevdikleridir. Bu dört kadın sevdikleri adamları görebilmek için gittikleri “görüş günlerinde” tanışacak ve hayatları hiç ummadıkları bir şekilde birbiriyle karışacaktır. Öyle ki, artık onlar yaşamak için birbirlerine tutunmak, cezaevindeki eşlerinden uzak ayakta kalabilmek için birbirlerine yaslanmak zorundadır. Her birinin kendilerine ait sırları, eşlerine dair bilmedikleri vardır.

Çocuklar Duymasın:

cocuklarduymasin
Türkiye televizyonlarının en uzun soluklu dizilerinden olan Çocuklar Duymasın, yenilikler ve daha fazlasıyla Eylül ayında Fox Tv’de yayın hayatına merhaba demeye hazırlanıyor. Çocuklar Duymasın değişen hayatları, eklenen renkli karakterleriyle Eylül’de FOX’ta başlıyor.
Yapım : Mint Film Yapımcılık A.Ş
Yapımcı: Birol Güven
Yönetmen: Bora Tekay
Senarist: Birol Güven
Yazarlar: Resul Ertaş – Caner Güler – Yaşar Arak
Müzik: Burcu Güven – Aydin Sarman
Genel Koordinatör: Cesur Taş

Rakun:

mlswg
Fox Tv yeni sezonda ekrana süreceği bir diğer dizi olan Rakun’un başrollerinde Yunus Günçe ve geçtiğimiz sezon Survivor’da dikkat çeken Hasan Yalnızoğlu var. Dizi Fox Tv İç Yapımlar tarafından hazırlanıyor.
Polisiye bir dizi olan Rakun, aksiyon sahneleri ve birbirinden ilginç olayları ile yaz sezonunda izleyici ile buluşacak.. Sloganı ise “Hırsızlar, katiller, hainler ve vahşiler, gece karası kanatlarını açmış ortalığı kötülüğe boyadığında birileri uyanır…
Yönetmenliğini Volkan Adıyaman’ın yaptığı Rakun dizisinin tanıtım fragmanını izleyebilirsiniz.

TRT 1 YENİ DİZİLERİ :

Son yıllarda yayınladığı dizilere atağa kalkan ve yayınladığı dizileri kolay kolay bitirmeyen Trt 1′in bu yıl kesinleşmiş tek bir dizi projesi bulunuyor.

Eski Hikaye:

b2db1a1c-e8f1-4fa3-97a9-e4909060aa25
Mete’nin (Buğra Gülsoy) hayattaki tek akrabası olan dayısının intikamını almak üzere giriştiği uğraşın hikayesi gibi görünse de aslında kahramanın geçirdiği değişim anlatılacaktır. Daha önce Buğra Gülsoy, Funda Eryiğit, Uraz Kaygılaroğlu isimleri açıklanmıştı. Dizinin diğer oyuncuları da belli oldu.
Buğra Gülsoy ile birlikte “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizisinde rol alan Murat Daltaban, Damla Debre, Tuğçe Kumral, Ali Barkın, Tayfun Erarslan, Sermet Yeşil, Osman Alkaş, Ferda Işıl, Songül Sevdik, Diren Polatoğlulları, Mehmet Esen, Sinan Demirer rol alıyor. “Eski Hikaye” dizisinin eylül ayında TRT 1 ekranlarında yayınlanması planlanıyor.

ATV DİZİLERİ:

Geçen sezon yayınladığı bütün dizi projeleriyle başarılı olan Atv, bu başarısını yeni sezonda devam ettirecek gibi görünüyor. Benim İçin Üzülme dizisini Show Tv’ye kaptıran kanal, yaz sezonunda Doksanlar, Aldırma Gönül ve Yüksek Giriş adlı komedi dizilerini yayına soktu. Dizilerimizin yeni sezondaki durumunu reytingleri belirleyecek. Kanalımızın bu sezon yayına süreceği kesinleşmiş 2 dizi projesi bulunuyor.

Kaçak:

1376401283254
Kaçak, yeraltı dünyasının en acımasız adamının oğlunu öldüren ve bu yüzden de kimliğini değiştirerek Anadolu’da ücra bir kasabada kahvecilik yapmaya başlayan eski bir polisin hikâyesini anlatıyor. Dizide başrolleri Gürkan Uygun, Berk Hakman, Mustafa Avkıran,Begüm Birgören, Özlem Yılmaz, İnanç Konukçu, Hasan Küçükçetin, Selda Özer gibi isimler paylaşıyor.

Bugünün Saraylısı:

1376401645197
Kökleri saraya dayanan Katiboğlu ailesi maddi anlamda zor günler geçirmektedir. Kuyumculuk mesleğini atadan devralan “Saraylı Bey” lakaplı Ata Katiboğlu, ailenin iki asırdır pturduğu yalıyı satışa çıkarmak zorunda kalır. Statülerini kaybetmek üzere olan karısı Üftade ve kızı Feride bu durumdan oldukça hoşnutsuzdur.
Yalıya beklenmedik, bir alıcı çıkar. Hayatında Kayseri’deki bağ evinden başka bir yer görmemiş olan genç, güzel ve milyoner Ayşen, “Bugünün Saraylısı” olarak yalıya yerleşir. Yalının bu şekilde el değiştirmesiyle herkes şoke olurken, Ayşen’le beraber herkesin de hayatı değişecektir.
3909_diziler-kolaj
 kaynak: 22dakika.org
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme