11 Eylül 2013 Çarşamba

Yeni iPhone 5C 5S Özellikleri Nedir? Tanıtımı Fiyatı Resimleri

Yeni iPhone 5C 5S Özellikleri Nedir? Tanıtımı Fiyatı Resimleri hakkında bilgi haberi


iPhone ailesinin uzun süredir beklenen iki yeni üyesi iPhone 5S ve 5C Apple'ın Kaliforniya'daki merkezinde düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

Apple CEO’su Tim Cook, bu sene farklı bir yol izleyeceklerini belirterek IPhone 5 yerine iki yeni cihaz geliştirdiklerini söyledi.

Yeni iPhone 5C ve 5S Tanıtımı 

iPhone 5S, arka panelinde 15 megapiksel kameraya sahip. Lens genişliği F2.2. iPhone 5S'in sahip olduğu yeni flaş, iki LED aydınlatmaya sahip.Kamera sensörü, iPhone 5'e kıyasla yüzde 15 daha geniş alan kapsıyor.
iOS 7'nin kamera uygulaması için geliştirildiği telefon, 'Ture tone flash' özelliğine sahip. Bu özellik, görüntüdeki karışık renklerden en keskin olanının seçilmesine ve hangi ışıkta çekim yapılırsa yapılsın (florosan, açık hava vs.) en iyi görüntü kalitesinin elde edilmesini sağlıyor.iPhone 5S, 720p HD video çekim yapabiliyor. Kamera saniyede 120 kareyle çekim yapıyor. Kamera, yavaş çekim (Slo-mo) özelliği de bulunduruyor.
iSight kamerayla 28 megapiksel panoramik fotoğraf çekilebiliyor.21.00: Schiller, kamera özelliklerinin ardından güvenlik kısmına geçti... iPhone 5S, beklendiği gibi parmak izi taramasıyla geldi. 5S'in parmak izi sensörü teknolojisi, 'Touch ID' adını taşıyor.Schiller, Touch ID ile 'şifrelerini gittikleri her yere taşyacaklarını' belirtti. Yani, parmağız. Kapasitif bir sensör olan Touch ID, 170 mikron kalınlığında ve 500 ppi (piksel başına çözünürlük) çözünürlüğe sahip. Üst deri altındaki tabakaları tarayan sensör, 360 derece iz okuyabiliyor.Touch ID, başlangıç tuşunun üzerinde yer alıyor.


64 bit A7 işlemci, 15 megapiksel kamera ve parmak izi sensörü bulunduran iPhone 5S, 16, 32 ve 64 GB'lık modeller halinde sunulacak.

ABD'deki cep telefonu operatörlerinden iki yıllık sözleşme karşılığı satılacak fiyatları ise şu şekilde:
16 GB: 199 dolar,
32 GB: 299 dolar,
64 GB: 399 dolar.

iPhone 5S, dört ana renge sahip ama 39 dolara satılacak birçok renk seçeneği sunan kılıfları mevcut.

iPhone'ların dünyanın dört bir yanında ne zaman satışa sunulacağı da belli oldu:
iPhone 5C için ön siparişler 13 Eylül'de başlıyor.Telefon, 20 Eylül'de ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, JAponya, Singapur ve Birleşik Krallık'ta satışa sunulacak.iPhone 5C, yıl sonunda 100 ülkede, 270 cep telefonu operatörü tarafından satılıyor olacak.

Daha önce internete sızan görüntülerdeki gibi ucuz iPhone olarak adlandırılan 5C beş farklı renk ile piyasaya sürülecek.Ekran büyüklüğü 4 inç olan iPhone 5C, 8 megapiksel kamera ve A6 işlemci ile gelecek.
Yeni iPhone 5C ve 5S
Fiyatı
5C'nin 16GB modeli 2 yıllık kontratla 99 dolara 32GB sürümü ise 199 dolardan satışa sunulacak. 5C kapakları ise 29 dolar olacak.


iPhone 5C'nin özellikleri :
- A6 işlemci,
- iPhone 5'tekinden biraz daha büyük bir işlemci,
- Arka panelde 8 megapiksel iSight kamera,
- Arka panelde aydınlatma,
- FaceTime HD kamera, - Wi-Fi 802.11a/b/g/n bağlantı, LTE (süper hızlı veri indirme) teknolojisi, saniyede 100 Mbps indirme kapasitesi.Schiller, plastik kaplama 5C'nin iPhone 5'in mükemmel teknolojisiyle hazırlandığını belirtti. Cihazın tüm arka paneli ve kenarları sadece tek bir parçadan oluşuyor.
  


          Yeni iPhone 5C ve 5S Resimleri
  


  

 

 
 
Paylaş:

0 yorum:

Yorum Gönderme